• پنجشنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-5514-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مراسم تجليل از خبرنگاران حوزه نيروي انتظامي در فارس برگزار شد

گودرزي: خبرنگار سرعت بخش حركت جوامع به سمت قله‌هاي پيشرفت است

فرمانده انتظامي استان با بيان اينكه خبرنگاران درعرصه نظم و امنيت تمام كننده اقدامات پليس و پل ارتباطي  دو سويه بين مردم و پليس هستند، خبرنگار را عامل سرعت گرفتن حركت جوامع انساني به سمت قله‌هاي پيشرفت و توسعه دانست.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، سردار سرتيپ احمدعلي گودرزي شامگاه چهارشنبه 18 مرداد در مراسم تجليل از خبرنگاران حوزه نيروي انتظامي فعال در رسانه‌هاي استان فارس، گفت: اهمیت جایگاه و نقش خبرنگار تا حدی واضح و روشن است که با وجود تعدد رسانه‌ها و گسترش فناوری‌های نوین در دنیای امروز، این قشر فهیم همواره نقش موثر و محوری دارند و با تخصص، تعهد و نحوه عملکردشان به رسانه و شبکه‌های گسترده ارتباطات هویت می بخشند .

وي افزود: خبرنگاران رسالت خطیرآگاه سازی و  تنویر افکار عمومی را عهده دار هستند و اصحاب رسانه با  آگاهی بخشی عمومی در تسریع و تسهیل حرکت قافله انسانی به سوی قله های پیشرفت و دانایی نقش موثر و غیرقابل انکاری دارند .

فرمانده انتظامي استان خاطر نشان كرد: امروز در دنياي پر تلاطم، اطلاعات جلوتر از نور به سمع و نظر مردم مي رسد و مردم در كوتاه ترين زمان ممكن از حوادث روز مطلع مي شوند .

گودرزي گفت: ايفاي نقش اثرگذار رسانه ها، آنها را به عنوان اثرگذارترين عامل نظم و امنيت اجتماعي، وفاق، همبستگي و مشاركت مردمي در آورده است و خبرنگاران بايد اخبار پليس را به نحوي منتشر كنند كه احساس امنيت در جامعه بالا برود .

اين مقام انتظامي ادامه داد: رسانه ها در عصر جديد از جمله عوامل تفكيك نشدني از زندگي روزمره هستند، به طوري كه اگر رسانه به نحو صحيحي در راستاي فرهنگ جامعه فعاليت كند، مي تواند موجب ارتقاي ارزش هاي انساني شود و از وقوع بسياري معضلات و جرائم در جامعه پيشگيري كند .

فرمانده انتظامي استان فارس بيان كرد: در حوزه انتظامي و امنيتي با يكسري محدوديت ها و ممنوعيت هاي سازماني در انتشار اخبار رو به رو هستيم كه درخواست داريم خبرنگاران با هماهنگي حوزه اطلاع رساني معاونت اجتماعي در انتشار اخبار، ملاحظات امنيتي و انتظامي را رعايت كنند .

رئيس سازمان تبليغات اسلامي استا ن فارس نيز گفت: روز خبرنگار، روز برون رفت از آسيب هاي اجتماعي است  و هر جا حضور خبرنگارباشد حضور دانش و دانايي است .

حجت الاسلام محمدصادق مهرابي افزود: هر جامعه اي كه در آن علم و دانش وجود داشته باشد جهل و ناداني و نا امني برچسده مي شود و پنهان كاري و خفا كاري مربوط به جايي است كه جرم خيز است و علم و دانش و خبرنگار وجود ندارد .

او اضافه كرد: اولين شاخصه دانش و دانايي خدا شناسي و خالق شناسي است و هر جا روح و رنگ خدا حاكميت پيدا كند جرم كاهش مي بايد .

مهرابي ادامه داد: امروز منشا همه جنايت ها، نابساماني و ناهنجاري ها، مربوط به كساني است كه شان و منزلت خود را درك نكرده اند و اصالت خود را از دست داده و خود را به بهاي اندك فروخته اند .

رئيس سازمان تبليغات اسلامي استان ضمن قدرداني از پليس و فرمانده پليس فارس، گودرزي را شخصيتي فرهنگي برشمرد كه حضورش در يكي از اضلاع تامين امنيت فارس، تاثيرگذار بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: