• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-484-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

شهردار مُهر:

اراده‌اي براي دفاع از حقوق شهروندان مُهر و لامرد در استان فارس نيست

شهردار مُهر اعتقاد دارد كه در استانداري فارس اراده‌اي براي دفاع از حقوق شهروندان 2 شهر جنوبي مُهر و لامرد با استفاده از ظرفيت‌هاي مناطق عسلويه و پارس جنوبي وجود ندارد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، سيد علي‌اصغر علامه يكشنبه 22 مرداد در جمع خبرنگاران گفت: در منطقه با ترافیک بیکاری جوانان مواجه هستیم و باید از ظرفیت عسلویه و پارس جنوبي براي رفع اين مشكل بهره برد.

شهردار مُهر با بيان اينكه جوانان ما برای اشتغال در منطقه پارس جنوبی با مشکل مواجه‌اند، گفت: مسئولان شهرستان‌هاي لامرد و مهر پیگیری‌های زیادی داشتند اما همراهي استانداري فارس براي پيگيري اين مطالبه ضعيف بوده است.

علامه با انتقاد از عملکرد مدیران پالایشگاه گاز پارسیان گفت: متاسفانه مدیران این پالایشگاه دور خود حصار کشده و هیچگونه خدماتی برای شهرستان مهر پيش‌بيني نكرده‌اند؛ از صداقت و اصالت مدیران شهرستان و مردم مهر سوء استفاده می‌شود .

این مقام مسئول با انتقاد از ساخت مجتمع رفاهی تفریحی پالايشگاه گاز پارسيان با اعتبار 10 میلیارد توماني در بوشهر، گفت: اعتراض خود را به وزارت نفت انعكاس داده‌ايم، تبعات اين اقدام بر عهده مديران پالايشگاه پارسيان است.

وی همچنین با اشاره به حق مردم دو شهرستان لامرد و مهر در گرفتن عوارض آلایندگی، افزود: مسئولان استان فارس تاکنون نتوانسته اند در مورد آلایندگی پارس جنوبی، که بر زیست بوم اين شهرستان‌ها اثرات جبران ناپذیری گذاشته است، دفاع و پیگیری قابل قبولی داشته باشند.

علامه اضافه كرد: اين موضوع ناشی از نبود تعصب لازم نزد برخي مديران استاني نسبت به فارس است.

او با اشاره به صراحت قانون در اختصاص عوارض آلايندگي، گفت: امیدواریم در دولت دوازدهم با هماهنگی مسئولان شهرستان، نماینده محترم مجلس و مدیران استانی این نقیصه برطرف شده و شاهد عزمی راسخ و جدی برای تحقق حقوق حقه مردم شهرستان‌هاي لامرد و مهر باشيم.

علامه در ادامه به ارائه گزارش عملکرد شهرداری مهر پرداخت و گفت: در ابتدای ورودم به شهرداری مهر با چهار میلیارد بدهی مواجه بودیم اما امروز و پس از 2 سال، بيش از 50 پروژه را با اعتباري بالغ بر 15 ميليارد تومان اجرا و افتتاح كرده‌ايم.

شهردار مهر در بخشي از اين نشست خبري با گرامي‌داشت روز خبرنگار، گفت: خبرنگاران در سرعت بخشيدن به توسعه مناطق مختلف خصوصا مناطقي نظير مهر و لامرد، بسيار تاثيرگذار بوده و رسالت سنگيني بر عهده دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: