• شنبه ۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-380-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

افتتاح طرح‌هاي گردشگري به مناسبت هفته دولت در فارس/
اميري: درخواست‌ براي سرمايه‌گذاري در حوزه گردشگري رشد دارد

همزمان با هفته دولت 2 پروژه گردشگري به ارزش بالغ بر 500 ميليارد ريال در استان فارس به بهره‌برداري رسيد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومي ميراث فرهنگي فارس، همزمان با هفته دولت و با حضور استاندار فارس و مديركل ميراث فرهنگي استان، دو پروژه گردشگري به ارزش بالغ بر 500 ميليارد ريال به بهره‌برداري رسيد.

مديركل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان فارس در آئين بهره‌برداري از اين پروژه‌ها، ضمن اشاره به گردشگر پذیر بودن شهر شیراز و استان فارس و لزوم توسعه زیر ساخت‌های گردشگری گفت: امسال ساخت مجموعه های گردشگری در فارس از ۱۸ به ۲۲ درصد و ساخت اقامتگاه و هتل نیز با ۲۸ درصد رشد از  تعداد ۶۰ واحد به ۷۷ واحد افزايش يافته است.

مصيب اميري اضافه کرد: طی ۵ ماه اخیر درخواست ایجاد تاسیسات گردشگری در فارس با احتساب تعداد موافقت اولیه، اصولی و ایجاد صادر شده به بیش از ۶۶۰۰ میلیارد ریال رسیده است.

اميري اين رشد را زمينه‌ساز رونق گردشگري و ايجاد اشتغال در فارس دانست و به رشد 27 درصدي اقامت گردشگران خارجي در فارس با ثبت بيش از 210 هزار نفرشب اقامت طي 5 ماه گذشته اشاره كرد.

براساس اين گزارش، استاندار فارس نیز فارس را مهمترین استان گردشگری ایران برشمرد و گفت: هیچ استانی در ایران نیست که همه ظرفیت‌های گردشگری را به صورت یکجا داشته باشد .

سيد محمدعلي افشاني افزود: حرم مطهر حضرت شاهچرغ(ع) به عنوان مهمترین زیارتگاه مردم جنوب کشور، بنای تخت جمشید به عنوان پایه تمدنی ایران و جهان و آرامگاه شاعرانی همچون حافظ و سعدی از جمله فرصت‌های گردشگری استان به شمار می‌رود.

استاندار فارس با اشاره به رشد ۲۲۰ درصدی ورود گردشگران خارجی به استان فارس طی دوره چهار ساله دولت یازدهم نسبت به چهار سال قبل از آن، افزود: بعد از برجام و توافق هسته‌ای میزان ورود گردشگران خارجی افزایش چشمگیری داشته است به طوری که در برخی از روزها حتی یک تخت خالی در هتل‌های شیراز وجود ندارد .

  افشانی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین نیازهای مسافران حمل و نقل مناسب است، عنوان کرد: با حضور وزیر محترم کشور، 10 و نيم کیلومتر باقيمانده خط يك مترو شيراز با چهارايستگاه افتتاح شد و پنج ايستگاه ديگر نيز تا پايان امسال به بهره‌برداري مي‌رسد.

استانداري فارس همچنین از موافقت و تامین اعتبار مورد نیاز برای ادامه خط مترو شهر شیراز تا شهر صدرا با موافقت معاون رئيس‌جمهور خبر داد و با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی آزاد راه شیراز اصفهان و بهره برداری آن تا سال آینده، هزینه ۲۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای ارتقای وضعیت فرودگاه بین المللی شیراز و در نظر گرفتن ۵۰۰ میلیارد ریال برای بهبود بخش خارجی این فرودگاه خبر داد .

افشاني با تاکید بر این که سرمایه گذاری در حوزه گردشگری در استان فارس مورد حمایت ویژه خواهد بود، خاطر نشان کرد: صنعت گردشگری یکی از مهم ترین صنعتها برای ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی محسوب می‌شود .

براساس اين گزارش، در آئين ياد شده، پروژه گردشگری هفت دریا با سرمایه گذاری ۳۵۰ میلیارد ریال در فاز اول و اشتغالزایی ۴۵ نفر  در زمینی به مساحت  ۲۱۰۰۰ متر مربع و زیر بنای ۴۰۰۰۰ متر مربع و مجتمع گردشگری شرکت پدیده صوفی با سرمایه گذاری ۱۳۵ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۵۰ نفر در زمینی به مساحت ۳۵۵۰ مترمربع و زیربنای ۴۰۰۰ مترمربع به بهره‌برداري رسيد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: