• شنبه ۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 966-384-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

هفته دولت در لارستان انجام مي‌شود؛
بهره‌برداري از 120 ميليارد تومان طرح در لارستان

معاون استاندار فارس و فرماندار ويژه‌ي لارستان گفت: به مناسبت هفته دولت، بالغ بر 120 ميليارد تومان پروژه در شهرستان لارستان به بهره‌برداري مي‌رسد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، جليل حسني در جمع خبرنگاران گفت: در هفته دولت امسال 185 پروژه در بخش‌هاي مختلف با اعتباري بالغ بر 119ميليارد و 800ميليون تومان به بهره‌برداري مي‌رسد.

او ادامه داد: سهم بخش دولتی در پروژه‌هاي آماده بهره‌برداري ۷۹ میلیارد، سهم بخش خصوص ۲۷ میلیارد و سهم خیرین نیز ۱۲ میلیارد است.

فرماندار لارستان با بيان اينكه به مناسبت هفته دولت عمليات اجرايي ۶ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۴۵ میلیارد تومان نيز آغاز مي‌شود، گفت: بنابراين در مجموع، به مناسبت هفته‌ي دولت امسال، ۱۹۱ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۶۵ میلیارد تومان در لارستان افتتاح شده یا ساخت آنها آغاز خواهد شد .

حسنی گفت: از مجموع پروژه‌ها، ۹ پروژه در بحث آب، ۵ طرح ورزشی و فرهنگی، ۲۶ پروژه درمانی و بهداشتی، ۵۳ طرح در زمینه انرژی، ۵۸ پروژه عمران شهری و روستایی، ۴ پروژه مسکن شهری و روستایی، ۲۹ پروژه زیربنایی و یک طرح صنعتی است که برای ۱۱۰ نفر اشتغال مستقیم ايجاد خواهد شد.

معاون استاندار فارس با اشاره به اینکه ۳۵۷ پروژه شناسنامه دار در سطح لارستان با اعتباری بالغ یک هزار و ۱۶۹ میلیارد تومان در حال اجرا است، گفت: در این طرح‌ها، سهم دولت ۳۶۷ میلیارد تومان، بخش خصوصی ۶۳۱ میلیارد تومان و سهم خيرين ۱۷۰ میلیارد تومان است.

وی از راه اندازی مجدد ۱۱ واحد تولیدی تعطیل در لارستان با رسیدگی به مشکلات مالی و تجهیزاتی آنها در طول ۱۰ ماهه گذشته خبر داد و تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون ۱۲ طرح صنعتی با سرمایه گذاری ۱۴ میلیارد تومانی با اشتغالزایی ۱۷۱ نفر با مشارکت بخش خصوصی راه اندازی شده است .

حسنی با بیان اینکه از آغاز امسال کار احداث ۱۱ واحد تولیدی با سرمایه گذاری ۱۹ میلیارد تومان شروع شده است، ادامه داد: اولویت نخست مسئولان در شهرستان لارستان سرمایه گذاری است و تمام نهادهای دولتی آمادگی کامل برای همکاری در به نتیجه رساندن مجوزها دارند .

فرماندار ويژه‌ي لارستان راه اندازی پروازهای حمل کالا از فرودگاه این شهرستان برای صادرات و واردات را بسیار مهم ارزیابی و اضافه كرد: منطقه ویژه اقتصادی لارستان با پیگیری‌های مستمر در هیئت دولت تصویب شده است.

حسني نبود مراكز تفريحي و رفاهي و گردشگري مناسب را از نقاط ضعف لارستان دانست و با بيان اينكه ورودي‌هاي شهر لار داراي نقاط ضعف بسياري است، لزوم اجراي طرح‌هاي مناسب در اين محدوده را تذكر داد و تاكيد كرد كه مي‌توان به مرمت و بازسازي بناهايي نظير قلعه اژدها پيكر، اين بخش از شهر لار را به محلي مناسب براي گردشگري و تفريح شهروندان و گردشگران تبديل كرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: