• شنبه ۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 966-473-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

وزیر کشور دولت اصلاحات:

فرهنگ دوستي و مودت شيعه و سني در جنوب ايران ريشه‌دار است

نائب رئیس شورای‌عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان گفت: فرهنگ مودت و دوستي از ديرباز در خطيه جنوب و منطقه لارستان بين شيعه و سني وجود و ريشه داشته است.

به گزارش دريافتي ايسنا منطقه‌ي فارس، حجت‌الاسلام سید عبدالواحد موسوی‌لاری در دیداری صمیمانه با علمای اهل سنت منطقه گله‌دار از توابع شهرستان مُهر در جنوب فارس، گفت: شیعه و سنی در اين مناطق مراوده متعارف، ازدواج و رفت و آمد، معامله و .. دارند و ذهنیت‌های مسمومی که در برخی نقاط هست در شهرستان مُهر جایی ندارد .

موسوی‌لاری ضمن اشاره به همایش ملی ریحانة النبی که اسفندماه سال 95 در شهرستان مُهر برگزار شد، گفت: خوشبختانه در حوزه فرهنگی نشان دادیم هیچ مشکلی بین شیعه سنی نیست.

او ادامه داد: در همایش ریحانة النبی همه دوستان حضور داشتند و همکاری کردند و سخنان خوبی هم بیان شد، به خصوص سخنان آقای نوری امام جمعه محترم اهل سنت منطقه گله‌دار که بنده بخش‌هایی از آن را برای مراجع فرستادم و بسیار اظهار رضایت کردند.

وزیر کشور دولت اصلاحات با بیان اینکه دولت یازدهم توجه ویژه‌ای به اهل سنت داشته است، گفت: جهت گیری دولت روحانی در بکار گرفتن نیروهای اهل سنت و بانوان خوب بوده است و در سخنان رئیس جمهور مورد تأکید قرار گرفته است و حتی مدیران و بانوانی از اهل سنت به عنوان فرماندار و... منصوب شده‌اند.

نائب رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان گفت: عقیده داریم باید از همه توانایی‌ها استفاده شود و خط کشی شیعه و سنی نداشته باشیم .

وي در ادامه به چشم‌انداز پیش‌روی منطقه مهر و لامرد اشاره و اضافه کرد: این منطقه به دلیل شرایط ویژه و ظرفیت‌هایی که دارد در حال رسیدن به یک تحول بزرگ صنعتی است و دامنه فعالیت‌های صنعتی کشور در مُهر و لامرد بیشتر خواهد شد.

موسوي‌لاري گفت: در آینده شاهد رشد بیشتر شهرستان مهر در همه ابعاد خواهیم بود و اگر مسئولین تلاش کنند زودتر توسعه ايجاد خواهد شد؛ اصل توسعه اقتصادی و صنعتی در این منطقه خواه ناخواه اتفاق خواهد افتاد منتهی سرعت بخشیدن به آن در گرو همکاری نزدیک مردم و مسئولین و تلاش مضاعف مدیران است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: