• شنبه ۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-176-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

آغاز کار نخستین مدرسه تابستانی یادگیری الکترونیکی در شیراز

نخستین مدرسه تابستانی یادگیری تابستانی الکترونیکی، در دانشکده مجازی و قطب علمی آموزش الکترونیکی پیشرفته در پزشکی شیراز، فعاليت خود را آغاز كرد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، نخستین مدرسه تابستانی یادگیری تابستانی الکترونیکی، كه از شنبه چهار شهريور به ميزباني دانشگاه علوم پزشكي شيراز و با حضور دانشجویان تعدادی از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، آغاز به‌كار كرده، تا هفتم شهريورماه ادامه دارد.

 معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز شنبه 4 شهريور در آئین آغاز فعاليت نخستين مدرسه يادگيري تابستاني الكترونيكي شيراز، آموزش های مجازی را یکی از موثرترین روش های نوین آموزش در دنیا مطرح معرفی کرد.

دكتر محمود نجابت گفت: اين مدرسه در کنار آموزش های رسمی و سنتی به دانشجو کمک می کند تا به روز و با کمیت و کیفیت بالاتری، به فراگیری آموزش های دوره علوم پزشکی بپردازد.

وي اضافه كرد: دانشجوها در این دوره ها با فضای مجازی، چگونگی طراحی و تدوین دوره های آموزشی، درس ها و قسمت های مختلف آشنا می شوند و در مدت تحصیل از این آموخته ها استفاده می کنند و باعث می شوند فضای جدیدی از آموزش در دانشگاه ایجاد شود و با کیفیت بالاتری امور درسی را یاد بگیرند.

نجابت با بيان اينكه در حاليكه روش سنتي آموزش جايگاه خود را دارد، متخصصان توصيه مي‌كنند حدود 25 درصد از آموزش به شيوه مجازي باشد، گفت: دانشجويان بايد از این فضای به وجود آمده بهترین استفاده را داشته باشند، زیرا این آموزش ها برای ارتقای دانش و خدمت بهتر است.

رئیس دانشکده مجازی و قطب علمی آموزش الکترونیکی پیشرفته در پزشکی نیز گفت: این نخستین مدرسه تابستانی یادگیری الکترونیکی ویژه دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور در مقاطع مختلف است.

دکتر مجیدرضا فرخی افزود: بحث آموزش مجازی و استفاده از شیوه‌های آموزش مجازی به عنوان موج سوم از یک انقلاب در آموزش مطرح می‌شود که هم در نوع یادگیری و هم در آموزش دادن کاربرد دارد.

او اضافه کرد: با توجه به بسته تحول در آموزش پزشکی که قسمتی از محتوا و شیوه های آزمون سازهای الکترونیکی و تولید درس‌ها باید به این سمت حرکت کند، این فعالیت‌ها در کشور و دانشگاه علوم پزشکی کشور آغاز شده است .

رئیس دانشکده مجازی، با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مجازی کشور، در تهران مستقر و وابسته به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی است، ادامه داد: دانشگاه علوم شیراز نیز به عنوان یکی از دانشگاه های پیشکسوت در این حوزه، گام های جدی را برداشته است و به عنوان قطب و مرجعیت علمی در این حوزه مرکز آموزش های مجازی آن شناخته می شود.

فرخی گفت: بحث استفاده از کاربست و زیرساخت آموزش مجازی، استفاده از سیستم  LMS ، نحوه بارگزاری و ورود به این سیستم که در واقع سیستم مدیریت آموزش مجازی است، همچنین بحث های تعاملی آموزش های سنتی و آموزش های مجازی و نحوه کارکرد و کاربرد آن درحوزه علوم پزشکی، استفاده از فناوری های جدید مانند استفاده از بازی سازی، مالتی مدیا، رسانه ها و موبایل، محورهای اصلی این دوره است که با حضور اساتید دانشکده مجازی به دانشجویان ارایه می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: