• یکشنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-276-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

انتخاب مرکز آموزش و مشاوره بهار نکو به عنوان موسسه برتر کشور

مسئول نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه علوم پزشكي شيراز گفت: در گردهمایی جبهه فعالان و نخبگان عرصه خانواده کشور، مرکز آموزش و مشاوره تخصصی خانواده "بهار نکو" به عنوان موسسه برتر کشور در حیطه خانواده، انتخاب شد .

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس به نقل از دانشگاه علوم پزشكي شيراز، حجت‌الاسلام دكتر حميد مقامي افزود: هدف از اجرای طرح بهار نکو در شیراز افزایش آگاهی دختران و پسران پیش از شروع زندگی مشترک بوده است .

او ادامه داد: این آگاهی‌ها شامل کمک به افراد در انتخاب همسر، آشنایی با احکام و حقوق زوج‌ها و مسایل جنسی، ارتباط مدوام با زوج‌ها به ویژه در سال‌های ابتدایی ازدواج با هدف تحکیم بنیان خانواده و سیاست‌های جمعیتی و تربیت نسل صالح، توانمندسازی خانواده‌ها در تربیت نیروهای متعهد و کارآمد در زمینه خانواده است .

مقامي با اشاره به این موضوع که در حال حاضر، زوج هایی که در کشور قصد ازدواج دارند، پس از گذراندن آزمایش های لازم، در یک کلاس یک و نیم ساعته شرکت می کنند که بیشتر مسایل بهداشت جنسی به آنها آموزش داده می شود، اضافه کرد: با بررسی های انجام شده مشخص شد برای افرادی که قصد شروع یک زندگی را دارند این آموزه ها کافی نیست .

مسئول مجمع فعالان خانواده استان فارس، با يادآوري اينكه سال 89 و در سفر هيئت دولت وقت به فارس طرحي براي ارتقاء آموزه‌هاي پيش از ازدواج مصوب شد،‌ گفت: به دليل سابقه دفتر نهاد در دانشگاه علوم پزشكي شيراز در زمينه مباحث خانواده، اين وظيفه از سوي استانداري و دانشگاه علوم پزشكي به اين دفتر واگذار شد .

مقامی، با بیان اینکه آموزش‌های این طرح به دو شکل الزامی و اختیاری است، توضیح داد: در آموزش های الزامی پیش از عقد، زوج ها به صورت جداگانه 6 ساعت در کلاس های پیش از عقد شرکت می کنند و در آموزه های اختیاری پس از عقد، زوج ها تا پنج سال پس از عقد، از خدمات مرکز مانند کارگاه ها، کلاس های آموزشی و همایش ها، استفاده می کنند .

سرپرست مرکز بهار نکو و عضو شورای مرکزی فعالان حوزه خانواده نيز گفت: در مرکز بهار نکو، زوج ها و دیگر مراجعه کنندگان علاوه بر شرکت در کلاس ها و استفاده از خدمات دیگر، می توانند از خدمات مشاوره ای مرکز نیز استفاده کنند .

عباس سلطانی، با اشاره به فعالیت گسترده مرکز در بحث خانواده و ازدواج، افزود: در مرکز بهار نکو با هدف ارتقای بنیان خانواده و کاهش آمار طلاق در استان، به صورت مستمر به بررسی و نیازسنجی محتوای موردنیاز می پردازیم که به همین منظور واحدهای "پژوهش" با هدف تربیت و ارتقای اساتید و پژوهشگران حوزه خانواده،  "پایش فرهنگی، اجتماعی، روانی" با هدف بررسی و سنجش تفکیکی نیاز در شهرستان های مختلف استان فارس، "تولید محتوا" با هدف تهیه و تولید محتوای تخصصی و تایید محتوای تولید شده و "نیازسنجی" با هدف مشاهده علمی و محتوایی، مشغول به فعالیت هستند


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: