• دوشنبه ۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-1080-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

بهره‌برداري از 16 طرح گردشگري در فارس

مديركل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان فارس گفت: به مناسبت هفته دولت 16 طرح گردشگري در سراسر فارس افتتاح مي‌شود.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، مصيب اميري دوشنبه 6 شهريور در جمع خبرنگاران افزود: طرح‌هاي آماده بهره‌برداري در حوزه گردشگري شامل 11 اقامتگاه بوم‌گردی و 5 دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری است كه به همت بخش خصوصي ايجاد شده است.

وي يادآور شد: اقامتگاه‌هاي بوم‌گردي ياد شده با50 میلیارد ریال سرمايه‌گذاري زمينه اشتغال 176 نفر را فراهم كرده است.

اميري با بيان اينكه يازده اقامتگاه بوم‌گردي در شیراز، مادرسلیمان، داراب، فسا و بوانات آماده بهره‌برداري است، به اهمیت و جایگاه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری از منظر امنیت و رفاه گردشگران اشاره و اضافه كرد: به مناسبت هفته دولت 4 دفتر خدمات مسافرتي در شيراز و يك دفتر در مرودشت با سرمايه‌اي بالغ بر 10 ميليارد ريال راه‌اندازي مي‌شود.

مديركل ميراث فرهنگي فارس ميزان اشتغال ايجاد شده توسط دفاتر مسافرتي و گردشگري كه به‌زودي افتتاح مي‌شود را 20 نفر ذكر و اضافه كرد: پس از اين تعداد اقامتگاه‌هاي بوم‌گردي فارس به 31 باب و تعداد دفاتر خدمات مسافرتي و گردشگري به 188 باب مي‌رسد.

او اضافه كرد: خوشبختانه ساخت اقامتگاه‌های بوم‌گردی در نیمه اول امسال بيش از 50 درصد رشد را تجربه كرد و اميدواريم اين روند ادامه داشته باشد.

مدیر کل میراث فرهنگی فارس اعتقاد دارد كه اقامتگاه‌هاي بوم‌گردي با توجه به ميزان اعتبار و سرمايه اوليه مورد نياز بين ساير تاسيسات و موسسه‌هاي گردشگري بيشتر مورد توجه قرار دارد.

اميري گفت: گردشگران داخلی و خارجی براي آشنایی با فرهنگ و آیین‌هاي مردم هر منطقه متقاضی اسکان در سنتی و تاریخی هستند؛ ميزان سرمايه كمتر براي راه‌اندازي و استقبال بيشتر گردشگران، عوامل انگيزشي بسيار مهمي براي رونق ايجاد اقامتگاه‌هاي بوم‌گردي در روستاها و بافت تاريخي شهرهاي فارس بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: