• چهارشنبه ۸ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-576-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیر کل آموزش و پروش فارس خبر داد

نظارت سرویس مدارس در شیراز هوشمند مي‌شود

مدیر کل آموزش و پروش فارس گفت: با نصب جی پی اس و به صورت هوشمند، سرعت و مسیر حرکت سرویس مدارس را کنترل می‌کنیم .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، حمیدرضا آذری چهارشنبه 8 شهريور در آئین قدرداني از 800 تن از مسئولان و عوامل ساماندهی سرویس مدارس شیراز، ضمن اشاره به سختی‌های کار سرویس مدارس، گفت:‌ با وجود استرس‌هایی که برای خانواده‌ها وجود دارد با  در نظر گرفتن عوامل اجرایی پخته و حرفه‌ای سعی کرده‌ایم تا حد امکان این استرس را کاهش دهیم .

مدیر کل آموزش و پروش فارس افزود: در این راستا ما تمام اطلاعات لازم مانند مشخصات خودرو، راننده و دانش آموزان داخل هر خودرو را توسط سیستم‌های هوشمند کنترل و با نصب جی پی اس در سرویس مدارس، سرعت و مسیر حرکت آنها را رصد می‌کنیم .

آذری با تاکید بر اینکه برنامه‌هایی مانند هنر، ورزش، انشا و بهداشت باید از برنامه‌های اصلی آموزش باشد، گفت: موضوع سرویس مدارس نیز باید به عنوان یک موضوع اصلی شناخته شده، چنانچه در استان فارس با توجه ویژه به این امر، ساماندهی سرویس مدارس فارس به یک الگوی کشوری تبدیل شده و در آینده‌ای نزدیک شاهد اجرای آن در سراسر کشور خواهیم بود .

وی افزود: ما با کمک تاکسیرانی، نیروی انتظامی و سایر نهادهای مرتبط، شرکت‌های معتبر را برای این امر انتخاب کرده‌ایم و امیدواریم در آینده تعداد شرکت‌های ارائه دهنده خدمات سرویس مدارس با خودروهای مدرن در سطح استان افزایش یابد .

رئیس سازمان دانش آموزی فارس نیز گفت: نگاه ما به سرویس مدارس یک نگاه تربیتی است و معتقدیم که این سرویس‌ها یک مدرسه سیار برای دانش آموزان به حساب می‌آیند .

محسن کلاری تصریح کرد: در این راستا پکیج های آموزشی و سیستم های نظارتی هوشمند برای خودرو ها، رانندگان و دانش آموزان تدارک دیده شده است .

كلاري افزود: امیدواریم درآینده‌ای نزدیک با پیشرفت‌هایی که حاصل می شود به استانداردهای جهانی در حوزه سرویس مدارس دست یابیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: