• پنجشنبه ۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-2514-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

جلسه مشترك شورا و مديران شهرداري شيراز/
دستغيب: شورا در عزل و نصب‌ها مداخله نمي‌كند

رئيس شوراي اسلامي شهر شيراز با اشاره به تعامل خوب شوراي پنجم و مجموعه شهرداري، تاكيد كرد كه اعضاي شورا در شيراز قصد مداخله در عزل و نصب مديران شهرداري را ندارد .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، سيد احمدرضا دستغيب پنجشنبه 9 شهريور در جلسه اعضاي شوراي اسلامي و معاونان و مديران شهرداري شيراز، تعامل شورا با شهرداري را يك اصل دانست و بر تسري و توسعه همكاري‌ها براي حل مسائل و مشكلات شيراز تاكيد كرد .

وي با اشاره به مطالب طرح‌ شده از سوي اعضاي شورا، معاونان شهرداري و شهرداران مناطق 11 گانه شيراز، گفت: انتقال پادگان‌ها و استفاده از فضاي سبز اين مجموعه‌ها يك ضرورت براي شيراز محسوب مي‌شود .

دستغيب با بيان اينكه همواره شيراز را به‌عنوان شهر گل و بلبل و يكي از زيباترين شهرهاي جهان معرفي كرده‌ايم، گفت: به عنوان يك شيرازي از وضعيت كلگاري و درختكاري شهرم راضي نيستم و انتظار بيشتري از مجموعه شهرداري در اين زمينه دارم .

رئيس شوراي اسلامي شهر شيراز تاكيد كرد كه در دوره پنجم توجه ويژه‌اي به منطقه تاريخي و فرهنگي شيراز معطوف خواهد شد تا شاهد حفظ و احياي اين گنجينه ارزشمند باشيم و به لحاظ امنيت، نظافت و بهسازي آن را ارتقاء بخشيم .

او از لزوم اجراي برنامه‌هاي هدف‌مند ارتقاء آگاهي‌هاي شهروندي و اجتماعي و توسعه فرهنگ شهروندي به‌عنوان يك نياز ياد كرد .

رئيس شوراي اسلامي شيراز همچنين اعتماد اين شورا به محمدحسن اسدي و انتخاب وي به‌عنوان سرپرست شهرداري را نشان از اعتماد به تمام مديران در مجموعه شهرداري دانست و گفت: بايد اعتماد دو طرفه باشد .

دستغيب در عين‌حال تاكيد كرد كه شوراي اسلامي شهر از ابزارهاي در اختيار براي نظارت كامل بر روند خدمت‌رساني به شهروندان توسط شهرداري در بخش‌هاي مختلف، استفاده قانوني خواهد كرد .

نايب رئيس شوراي اسلامي شهر شيراز نيز، رويكرد شوراي پنجم در به‌كارگيري نيروهاي توانمند و متخصص در سطح مديران مياني را كاملا مثبت دانست و گفت: اين اطمينان را به مديران مياني شهرداري مي‌دهيم كه اگر در محل و جايگاه خود به شكل مثبت مشغول به‌كار باشند، نيازي به جابه‌جايي نخواهد بود .

ابراهيم صبوري تصريح كرد: اگر هم به دلايلي نياز به جابه‌جايي مديري باشد حتما فرد مدير هم با توجيه‌هاي ارائه شده تصديق خواهد كرد كه تغيير بايد انجام شود .

يك عضو شوراي اسلامي شيراز نيز با تصريح اينكه شورا و شهرداري در اصل يك هدف را دنبال مي‌كنند آنهم خدمت‌رساني مطلوب‌تر به شهروندان و ساختن شهري آباد، همراهي شورا در رسيدن به اين هدف را مورد تاكيد قرار داد .

سيد عبدالرزاق موسوي لزوم رعايت قانون در تمام اركان شورا و شهرداري را يك امر لازم برشمرد و بر بهبود پاسخگويي به مردم و ارتقاي سطح رضايت‌مندي مرد تاكيد كرد .

موسوي ارائه گزارش به موقع از مناطق و سازمان‌ها و بخش‌هاي مختلف شهرداري به شوراي شهر را لازمه تعاملي مطلوب در راستاي رسيدن به اهداف مد نظر دانست و گفت: در خصوص برنامه پنج ساله سوم كه كليات آن در شوراي چهارم تصويب شده است قطعا در كميسيون‌ها تخصصي و صحن شورا بحث و تبادل نظر مي‌شود .

اين عضو شوراي شهر شيراز اعتقاد دارد كه رفتار و ظرفيت‌سازي مديران شهرداري و اعضاي شورا بسترساز تصميم‌گيري صحيح مجلس در خصوص تصويب قوانين مربوط به مديريت يكپارچه شهري است .

عضو ديگر شوراي اسلامي شهر شيراز نيز با بيان اينكه اعضاي شورا در جايگاهي قرار دارند كه بايد از حقوق مردم و موكلان خود دفاع كنند، گفت: دفاع از حقوق شهروندان بايد در همه سطوح و موضوعات و مسائل يك اصل باشد و به‌خوبي دنبال شود .

نوذر امامي با تصريح اينكه توان و ظرفيت لازم در مديران شهرداري و شوراي شهر شيراز براي تحقق كامل بودجه مصوب وجود دارد، بر اين عقيده تاكيد كرد كه مي‌توان به افزايش بودجه نيز فكر كرد .

او با يادآوري اينكه شهرداري شيراز در بعد سخت‌افزاري عملكرد خوبي داشته است، لزوم تمركز بر ابعاد فرهنگي و اجتماعي و اقتصادي را يادآور شد و گفت: به نظر من دسترسي به اينترنت براي شهروندان بايد رايگان شده و زمينه‌اي فراهم شود كه هزينه‌ها در بخش خدمات ارائه شده در بستر اينترنت از كاربر اخذ شود .

نوذر امامي اعتقاد دارد كه در فضاي كنوني، اينترنت و استفاده از ظرفيت‌هاي فضاي مجازي به مانند هوا براي هر شهروند يك ضرورت محسوب مي‌شود و بايد تلاش كرد كه با استفاده از اين امكان، زمينه ارائه‌ي خدمات مطلوب‌تري را به شهروندان فراهم كرد .

امامي لزوم استفاده از روش‌های جدید تبلیغاتی را در عصر حاضر يك ضرورت برشمرد و گفت: اعتقاد داريم كه همه مسئولان مي‌‌توانند ارتباط مطلوب‌تري را با شوراي شهر داشته باشند .

اين عضو شوراي پنجم شيراز گفت: انتظار داريم كه توليت آستان مقدس احمدي و محمدي نيز رابطه‌اش را با شورا و شهرداري بهتر كند؛ انتظار اين بود كه آقايان علما در جلسه تحليف نيز حضور داشتند؛ ضرورت حضور امام جمعه محترم و توليت حرم مطهر شاهچراغ در آن جلسه كه البته به نام ما و به كام ديگران بود، احساس مي‌شد .

امامي با بيان اينكه نارضایتی شهروندان از شهرداری بیشتر از ساير دستگاه‌ها است، يكي از دلايل اين نارضايتي را حجم بالاي ارتباط شهروندان با اين مجموعه دانست و بر لزوم اجراي راهكارهايي براي ارتقاي رضايت‌مندي مردم تاكيد كرد .

اين عضو شوراي شهر شيراز گفت: مردم شيراز روح و روانشان خسته است و نياز به شادي دارند؛ اينكه گذر هنري در شهر ايجاد و علي‌رغم استقبال مردم تعطيل مي‌شود خوب نيست؛ شيراز نيازمند تالارهاي خوب، ميادين زيبا و خيابان‌هاي در خور جايگاه اين شهر است .

امامي همچنين گفت: بايد شورا موضوع افتتاح پروژه‌ها را قانومند كند؛ اينكه پروژه‌اي افتتاح شده و بعد برايش اعتبار در نظر گرفته شود، درست نيست .

به گزارش ايسنا، سرپرست شهرداري شيراز نيز در اين جلسه با تاكيد بر لزوم پشتيباني شورا از شهرداري براي اجراي مصوبات، تعامل شورا و شهرداري را منجر به دست‌يابي به شهري توسعه يافته و مطلوب شهروندان دانست .

محمدحسن اسدي مديريت واحد شهري و كسب درآمدهاي پايدار را مهمترين دغدغه‌ها و از مطالبات اساسي شهرداري دانست و خواستار توجه شوراي پنجم به اين دو موضوع شد .

معاون اجرايي و خدمات شهري شهرداري شيراز نيز با بيان اينكه اكنون 50 درصد از سال را پشت سر گذاشته‌ايم و بعضي از پروژه‌ها اجرا نشده است، خواستار اجراي طرح احداث تصفيه‌خانه‌هاي لوكال شد .

رمضان اميني توجه به بحث مديريت واحد شهري را يك ضرورت دانست و گفت: اينكه شهرداري خياباني را اصلاح و آسفالت و زيباسازي مي‌كند و بلافاصله ساير دستگاه‌هاي خدمت‌رسان براساس ضرورت اقدام به حفاري مي‌كنند، هدر رفتن منابع و سرمايه‌ها است .

اميني يكي از راهكارهاي مهم براي ممانعت از دوباره و چندباره كاري‌ها را اجراي كانال‌هاي مشترك خدمات شهري دانست و تاكيد كرد كه شهرداري در صورت همراهي ساير دستگاه‌هاي اجرايي خدمات رسان، آمادگي اجرايي كردن اين پروژه را دارد .

وي اجرايي شدن مصوبه سال 89 در خصوص جابه‌جايي پادگان‌ها را يادآور و متذكر شد كه با انتقال پادگان‌ها، فضاي سبز موجود در اختيار شهرداري و شهر قرار خواهد گرفت .

معاون اجرايي شهرداري شيراز با بيان اينكه نرخ رشد حاشیه نشینی در شيراز بالای 14 درصد است، اين امر را يكي از مشكلات و عاملي براي بروز بسياري از آسيب‌هاي اجتماعي دانست و ضرورت ورود شورا و شهرداري به اين امر را متذكر شد .

اميني گفت: علي‌رغم تلاش‌هاي انجام شده براي ساماندهي وانت‌هاي عرضه كننده ميوه و تره‌بار، همچنان شاهد افزايش تعداد شاغلان در اين بخش هستيم و اين نيازمند ورود شورا است .

معاون اجرايي شهرداري شيراز لزوم سامان‌دهي ساختمان‌هاي فرسوده موجود در معابر مختلف خصوصا شوارع اصلي مانند خيابان زند شد و گفت: براي اين مهم كارگروهي تشكيل شده اما مهمترين موضوع تعامل مطلوب از سوي ميراث فرهنگي است .

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري شيراز نيز با اشاره به تلاش‌هاي انجام شده و ثمر بخش براي كاهش آمار تصادفات در اين كلان‌شهر، لزوم تداوم حركت‌ها را يادآور شد .

شمس توجه به توسعه ناوگان حمل و نقل عمومي در شرايطي كه شاهد رشد روزافزون تعداد اتومبيل‌ها در شيراز هستيم را يادآور شد و خواستار توجه شوراي پنجم به مباحث ترافيكي و مصوباتي براي ساماندهي اين بخش شد .

به گزارش ايسنا، در اين جلسه ساير معاونان شهرداري و شهرداران مناطق يازده‌گانه شيراز به ارائه نقطه نظرات و اولويت‌هاي مد نظر خود پرداختند و اعضاي شوراي شهر شيراز نيز ديدگاه‌هايشان پيرامون موارد ضروري كه بايد از سوي شهرداري مد نظر قرار گيرد را مطرح كردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: