• جمعه ۱۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 966-1373-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

امام جمعه شيراز در خطبه‌هاي نماز عيد قربان:

حقوق شهداي منا توسط وزارت خارجه دنبال شود

امام جمعه شيراز در خطبه‌هاي نماز عيد قربان، خواستار دنبال شدن حقوق شهداي منا از سوي وزارت امور خارجه شد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، آيت‌الله اسدالله ايماني در خطبه‌هاي نماز عيد قربان، با اشاره به حوادث حج سال 94 در عربستان، گفت: 2 سال از حادثه منا مي‌گذرد؛ عيد قربان سال 1394 حج براي دنياي اسلام به تلخي تمام شد.

او با بيان اينكه جمعي از حجاج در مسجدالحرام و جمعي نيز در مراسم رمي جمره به شهادت رسيدند كه هنوز حقوق اوليه توسط دولت عربستان پرداخت نشده و بايد وزارت امور خارجه و مسئولان ذيربط اين موضوع را دنبال كنند تا حق حجاج ايران و ساير نقاط جهان كه در آن حادثه شهيد شدند، ضايع نشود.

آيت‌الله ايماني با اشاره به پيام رهبر معظم انقلاب خطاب به حجاج، گفت: ايشان به اين نكته تاكيد داشتند كه اگر مسئولان دنياي اسلام به وظيفه اصلي خود عمل كرده بودند امروز شاهد اين گرفتاري‌ها در سرزمين فلسطين و بعد از آن در سرزمين سوريه و لبنان و يمن نبوديم.

او گفت: زماني كه مسئولان را خواب گرفته بود صهيونيست توانست سرزمين اشغالي را فتح و كشوري در دل يك كشور اسلامي ايجاد كرده و مردم آن نقطه را آواره كند؛ اين ناشي از سهل‌انگاري مردم، متفكران، مسئولان و انديشمندان دنياي اسلام بوده است.

آيت‌الله ايماني ابراز اميدواري كرد كه با ديدن صحنه‌هاي دلخراش در يمن، ميان‌مار و ساير نقاط از بلاد اسلامي، بيدار شوند و گفت: اميدواريم بتوانيم در داخل كشور و همانگونه كه رهبري فرمودند اصل انقلاب و ارزش‌هاي آن را حفظ كنيم.

او گفت: متاسفانه قلم‌هايي به‌كار افتاده كه اعلام مي‌كنند انقلاب دورانش تمام شده، حال آنكه انقلاب اصلي است كه كهنه نمي‌شود و زنده مي‌ماند؛ امام حقيقت زنده تاريخ و انقلاب اثر وجودي امام راحل است؛ ارزش‌هاي انقلاب هم مورد توجه و نظر قرار دارد.

او اضافه كرد: مقاومت امروز در دنيا كار خود را انجام مي‌دهد؛ لبنان و حزب‌الله در سايه مقاومت توانست دومين پيروزي خود را جشن بگيرد و گروه تكفيري را به شكل كامل از لبنان خارج كند؛ ان‌شاالله اين وضعيت براي سوريه، عراق و ساير كشورهاي اسلامي اتفاق مي‌افتد.

آيت‌الله ايماني با اشاره به اينكه رهبر معظم انقلاب در تمام سخنراني‌هاي خود به پايداري انقلاب و ارزش‌ها و اصل انقلاب تاكيد دارد تا اين معنا گم و كهنه نشود و مردم فراموش نكنند و توطئه حساب شده كه دشمنان طراحي كرده‌اند خنثي شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: