• یکشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 966-1573-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

افتتاح دومين مدرسه طبيعت در شيراز

سرپرست اداره كل حفاظت محيط زيست فارس گفت: دومين مدرسه طبيعت شيراز و پنجاه و سومين مدرسه طبيعت كشور امروز رسما در شيراز آغاز به‌كار خواهد كرد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، به نقل از روابط عمومي حفاظت محيط زيست فارس، نبي‌الله مرادي يكشنبه 12 شهريور و در همايش "مدارس طبيعت، نياز امروز، سعادت فرداي ايران" اعلام كرد: دومين مدرسه طبيعت شيراز با عنوان "ژاهو" در بلوار شهيد چمران شيراز، فعاليتش را آغاز مي‌كند.

سرپرست اداره كل حفاظت محيط زيست فارس، اساس و بنياد فرهنگي هر جامعه را آموزش و پرورش آن دانست و  افزود: خوشبختانه امروز حفظ محيط زيست در بحث‌هاي آموزشي کشور نهادينه شده و با همکاري خوب آموزش و پرورش افزايش آگاهي و اطلاع رساني آموزشي را شاهد هستيم.

مرادي با تصريح اينكه هنوز هم حال محيط زيست در ايران خوب نيست، گفت: در شرايطي که ميزان برداشت از آب‌هاي قابل تجديد کشور110 درصد است،‌ حال آنكه اين ميزان نبايد بيش از 40 درصد باشد، حال محيط زيست ما اصلا خوب نيست.

وي خاطرنشان كرد: اميدوارم با ايجاد مدارس طبيعت و تربيت اصولي فرزندانمان، نسلي را در آينده شاهد باشيم که نسبت به مسائل زيست بومشان بي تفاوت نباشند .

مرادي سال 1396 را در ايجاد پيوند آموزش و پرورش و محيط زيست سالي بسيار پرکار پيش‌بيني و اضافه كرد: از سال تحصيلي جديد رسما کتاب "انسان و طبيعت" در مدارس كشور تدريس مي‌شود؛ کتابي که به گفته محققان با عشق به رشته تحرير در آمده و با عشق هم تدريس خواهد شد .

  به گزارش ايسنا،‌ مراسم رسمي افتتاح دومين مدرسه طبيعت كلانشهر شيراز به نام ژاهو، عصر امروز برگزار مي‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: