• یکشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-876-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

عضو شوراي اسلامي شيراز:

انسان محوري اولويت شوراي پنجم شيراز است

عضو شوراي اسلامي كلانشهر شيراز گفت: شوراي شيراز در دوره جديد نگاهي انسان محور به همه امور و مسائل خواهد داشت؛ اعتقاد داريم در شهرها و در كنار اقدامات بتن محور، انجام فعاليت‌هاي انسان محور نيز ضرورت دارد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، علي ناصري در نخستين سمپوزيوم پزشكي ورزشي كه به همت هيئت پزشكي ورزشي استان فارس در شيراز برگزار شد، گفت: امروز جامعه‌اي را لازم داريم كه انسان‌ها در آن احساس طراوت، اميد، نشاط و شادابي داشته باشند.

او تاكيد كرد: شوراي پنجم اعتقاد دارد كه در دل رويش‌ها هندسي آهن، سيمان و سنگ، انسان‌ها زندگي مي‌كنند كه بايد كيفيت زندگي آنان ارتقاء يابد؛ انسان‌هايي كه بايد اميدوار باشند؛ لذا بايد تلاش كرد تا آسيب‌هاي اجتماعي به حداقل ممكن كاهش يابد.

ناصري با بيان اينكه در گذشته بيماري‌هاي واگير عامل اصلي مرگ و مير انسان‌ها بود، عامل اصلي مرگ و مير در جوامع پيشرفته امروز را بيماري‌هاي غير واگير دانست و گفت: سازمان بهداشت جهاني تاكيد دارد با تغيير سبك زندگي مي‌توان مشكل بيماري‌هاي غير واگير را حل كرد.

عضو شوراي اسلامي شيراز گفت: براي تغيير سبك زندگي چهار "ت" شامل تغذيه، تنفس، تحرك، تنش، را بايد سرلوحه كار قرار داد؛ تغذيه مناسب، تنفس هواي پاك و جلوگيري از آلودگي هواي شهرها، تحرك و ورزش مناسب و ممانعت از بروز و افزايش تنش‌ها در زندگي، منجر به سلامت فرد و جامعه مي‌شود.

ناصري با اشاره به لزوم برنامه ريزي براي آينده، گفت: سازمان بهداشت جهاني پيش‌بيني كرده كه آنچه از سال 2025 انسان را آزار خواهد داد، حملات قلبي و عروقي نيست بلكه بيماري‌هاي روانشناختي مانند استرس، اضطراب، اعتياد و ... است.

عضو شوراي شيراز گفت: همه بايد آمادگي مواجهه و مقابله صحيح با مخاطرات آينده را داشته باشيم و يكي از راه‌هاي ايجاد اين آمادگي و ارتقاء آن توجه جدي به مباحث آموزشي در سطوح و دوره‌هاي مختلف است.

ناصري با اشاره به حركت جامعه ايران به سمت سالخوردگي، گفت: براي جامعه‌اي كه طيف عظيم آن به سمت ميانسالي حركت مي‌كنند بايد پيش‌بيني‌هاي لازم را داشت و متناسب با آن برنامه‌ريزي كرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: