• یکشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-2574-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

آغاز عملیات اجرایی تصفیه‌خانه محله مهدی‌آباد در شیراز

عشایری: دولت نگاه تقویت کننده به محله‌ها را وظیفه خود می‌داند

عضو هیئت مدیره شرکت عمران و بهسازی شهری ایران گفت: دولت وظیفه خود می‌داند که در جریان خدمت رسانی به محله‌های هدف باز آفرینی نگاهی تقویت کننده داشته باشد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، هوشنگ عشایری یکشنبه 12 شهریور در مراسم آغاز عملیات احداث شبکه فاضلاب شهرک مهدی آباد شیراز گفت: 19 میلیون نفر جمعیت در سراسر ایران ساکن محلات هدف باز آفرینی هستند که شامل محلات تاریخی در بافت شهر و محلات حاشیه شهرها سکونتگاه‌های غیر رسمی است .

وی متذکر شد 11 میلیون از 19 میلیون نفر در حاشیه شهرها و سکونتگاه‌های غیر رسمی و 8 میلیون نفر در بافت‌های ناکار آمد میانی و بافت تاریخی شهرها زندگی می‌کنند .

عشایری با اشاره به رویکرد دولت یازدهم و دوازدهم در حوزه شهرسازی  گفت: رویکرد دولت تدبیر و امید به سمت جریان سازی و باز آفرینی در محلات مورد هدف است .

وی تصریح کرد: به جای اینکه شهر را در نقاط جدید شهری ببینیم و مردم را به محلاتی که وجود نداشتند بکشانیم یعنی زمین به محدوده شهر اضافه کنیم و شهر را در سمت افقی توسعه بدهیم انتظار دولت این است که حرکت به سمت و سوی بافت قدیم و بافت ساخته شده برای احیاء و باز زنده  سازی آنها صورت پذیرد .

عشایری خاطر نشان کرد: برای این موضوع و نگاه خاص دولت و تقویت این نگاه در سال 1393 و 1394 سندی تنظیم و برنامه جامعی برای پرداخت به موضوع که باز زنده سازی و احیاء محلات مورد هدف باز آفرینی است، تدوین و به تمام نهادهای مرتبط که شامل وزارت کشور، وزارت بهداشت و درمان، وزارت راه و شهرسازی، وزارت نیرو و ساکنین این محلات ابلاغ شد و باید براساس این سند و برنامه پیش بروند.

او گفت: سال گذشته نزدیک به 40 پروژه با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد تومان توسط شرکت عمران و بهسازی شهری ایران اجرا شد؛ امسال 680 پروژه با اعتباری بالغ بر 640 میلیارد تومان اجرا خواهد شد.

عضو هیئت مدیره شرکت عمران و بهسازی شهری ایران افزود: تا سال 1400 باید خدمات شهری این محلات را هم از نگاه کالبدی و هم از نگاه فرهنگی اجتماعی، اقتصادی برسانیم به میانگین شهری همان شهر و این اتفاق فقط زمانی می تواند رخ دهد که نگاه برنامه جامع مشترک به این برنامه وجود داشته باشد یعنی تمام دستگاه‌های مرتبط باید مسئولانه در این مناطق کار کنند .

مدیر کل راه و شهرسازی فارس نیز گفت: در شهر شیراز 30 محله مطالعه شده که نیاز به باز زنده سازی دارد و باید مشکلات آن حل شود و 10 محله از این تعداد انتخاب و در اولویت قرار گرفته است .

فیروز تکاور گفت: شبکه فاضلاب مهدی آباد در راستای محرومیت زدایی محله مهدی آباد آغاز شده و اعتبارات 4.5 میلیارد تومان است که وزارت راه و شهرسازی آن را تامین می‌کند.

مدیر کل راه و شهرسازی فارس وضعیت فاضلاب مهدی‌آباد شیراز را بسیار نامناسب ارزیابی و اضافه کرد: 5 هزار متر لوله گذاری در این پروژه انجام می‌شود.

تکاور با بیان اینکه همزمان با این پروژه عملیات احداث 4 خانه محله در شیراز آغاز می‌شود، گفت: امسال 85 میلیارد ریال توسط شرکت عمران و بهسازی شهری ایران به اجرای پروژه‌های مختلف در شهر شیراز اختصاص داده شده است.

تکاور مدت زمان اجرای پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب مهدی‌آباد را یک سال اعلام و با بیان اینکه نظارت بر پروژه عهده آبفای شیراز است، خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم قبل از پایان یکسال پروژه تمام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: