• دوشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-2380-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

برگزاري سومین جشنواره شیرازشناسی در پایتخت جوانان جهان اسلام

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: سومین جشنواره شیرازشناسی 14 تا 24 شهریور ماه در پایتخت جوانان جهان اسلام برگزار می‌شود .

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومي شهرداري شيراز، احمد همتی گفت: نشست‌های تخصصی شیرازشناسی، جشن شیرازی‌ها، شب آواها و نواهای شیرازی، بخش میراث فرهنگی معنوی، بخش نمایشگاه و کارگاه هنرهای از یاد رفته صنایع دستی، بخش خوراک‌های شیرازی، بخش بازی‌های بومی و محلی و بخش گل و گلخونه از بخش‌های مختلف این جشنواره است .

معاون فرهنگی شهردار شیراز با بیان اینکه هویت شهر، اصلی‌ترین رگه‌های حیات میراث معنوی شهرها هستند، تاکید کرد: شناسایی، معرفی و حفظ مجموعه آداب، رسوم و آئین‌های مردم موجب می‌شود اداره شهر ملموس و روان شود .

همتی با اشاره به اینکه مرکز شیرازشناسی در سال‌های اخیر تلاش کرده با برنامه‌ریزی و مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد در این امر کوشاتر از گذشته گام بردارد، تصریح کرد: این مرکز از سال 94 نسبت به برگزاری جشنواره اختصاصی شیرازشناسی اقدام کرده است .

وی با بیان اینکه آئین گشایش سومین جشنواره شیرازشناسی 14 شهریور ماه ساعت 18 در عمارت تاریخی شیرازشناسی برگزار می‌شود، از شهروندان برای حضور در این آئین دعوت کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: