• دوشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-976-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

سرپرست دانشگاه شيراز عنوان كرد:

تلاش دانشگاه شيراز براي توسعه روابط با دانشگاه‌هاي برتر جهان

سرپرست دانشگاه شيراز، از تلاش برنامه‌ريزي شده اين دانشگاه در بخش‌هاي مختلف براي استفاده از راهكارهاي توسعه روابط بين المللي با دانشگاه‌هاي برتر و مطرح جهان و ارتقاء جايگاه جهاني اين دانشگاه خبر داد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، ابراهيم گشتاسبي‌راد دوشنبه 13 شهريور در جمع خبرنگاران گفت: دانشگاه شيراز هم‌اينك يكي از 5 دانشگاه بين‌المللي كشور محسوب مي‌شود.

او اضافه كرد: تمام تلاشمان براين است كه در حوزه علوم انساني و هنر با دانشگاه ايتاليا و در زمينه فرهنگ و معارف اسلامي با دانشگاه بن آلمان ارتباط برقرار كنيم .

گشتاسبي‌راد با يادآوري اينكه در گذشته حدود 20 درصد از دانشجويان دانشگاه شيراز را دانشجويان غيرايراني تشكيل مي‌دادند، گفت: اين ميزان در سال‌هاي اخير به يك درصد رسيده و ما تلاش مي‌كنيم تا با استفاده از راهكارهاي مختلف، زمينه را براي افزايش تعداد دانشجويان خارجي تا 10 درصد فراهم كنيم.

او گفت: براي توسعه بسترهاي پژوهشي نيز اقداماتي نظير راه‌اندازي آزمايشگاهي مجهز با همكاري يك شركت ايتاليايي و بهبود كيفيت تجهيزاتي دانشگاه و فراهم كردن بسترهاي تحقيقاتي و جذب دانشجويان به فعاليت‌هاي پژوهشي انجام شده است و تداوم دارد.

مدير امور بين‌الملل دانشگاه شيراز نيز با با بيان اينكه به‌دنبال ارتقاي ارتباط با مجامع و اتحاديه‌هاي بين‌المللي هستيم، از برگزاري كنفرانس بين‌المللي بين فرهنگي با موضوع حافظه شرق و غرب در شيراز خبر داد و گفت: اين كنفرانس در آبان‌ماه برگزار خواهد شد .

سيده زهرا عظيمي‌فر گفت: در راستاي توسعه ارتباطات بين‌المللي دانشگاهي شيراز، تفاهم‌نامه‌اي بين اين دانشگاه با دانشگاه ايتاليا با هدف فارسي آموزي امضا شده است.

عظيمي‌فر از اختصاص بيش از 2 ميليارد تومان اعتبار براي جذب متخصصان ايراني ساكن در خارج از كشور خبر داد و گفت: در زمينه جذب دانشجويان خارجي نيز اقداماتي انجام شده و تاكنون 150 درخواست براي تحصيل واصل شده است كه 40 درخواست آن را پذيرفته‌ايم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: