• دوشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-1176-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

تلاش برای مهار بیماری قند با تربیت مربی دیابت در استان فارس

کارشناس بیماری دیابت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از پیگیری برای تربیت مربیان دیابت، برای کمک به مهار این بیماری در استان خبر داد .

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، عفت هادی‌زاده دوشنبه 13 شهريور در جمع خبرنگاران گفت: امروزه بیماری دیابت به عنوان شایعترین بیماری متابولیک شناخته شده است.

او گفت: افزایش روزافزون بیماران مبتلا به دیابت، نیاز به ارتقای خدمات رسانی به این گروه از بيماران را به عنوان یک ضرورت مطرح می‌کند .

اين كارشناس بهداشتي اعتقاد دارد از آنجا که بیماری دیابت از بیماری‌هایی است که آموزش و خودمراقبتی بیمار نقش اساسی در کنترل آن دارد، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با همکاری بنیاد دیابت بوعلی اقدام به تربیت مربی از بین کارکنان توانمندی که در زمینه دیابت فعالیت داشتند، کرده است .

هادی‌زاده گفت: هدف از تربیت این افراد، برگزاری دوره‌های آموزش گروهی برای بیماران با اولویت مناطق روستایی و همچنین ارائه مشاوره‌های فردی است.

او افزود: در نخستین دوره این طرح، 35 نفر از شهرستان‌های مختلف استان انتخاب و طی سه روز در زمینه آشنایی با بیماری دیابت، داروها و نحوه مصرف آنها، تشخیص و مراقبت از عوارض بیماری و همچنین اصول تغذیه و فعالیت بدنی و بهداشت روانی در بیماران، به کمک اساتید این حوزه، آموزش دیدند .

کارشناس بیماری دیابت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشكي شيراز همچنين از برگزاری این دوره برای دیگر کارکنان توانمند و علاقمند مجموعه بهداشت و درمان استان فارس، در آینده‌اي نزدیک خبر داد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: