• دوشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-1276-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

توسعه روابط دانشگاه‌هاي شيراز و كوفه

طي نشستي با حضور قائم مقام رئيس دانشگاه شيراز و معاون اداري و مالي دانشگاه كوفه، فرصت‌هاي همكاري و زمينه‌هاي توسعه روابط دو مركز دانشگاهي به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومي دانشگاه شيراز، قائم مقام رئيس و معاون برنامه ريزي و توسعه دانشگاه شيراز در ديدار با معاون دانشگاه كوفه ضمن معرفي بخشي از توانمندي‌ها و تاريخچه‌ي دانشگاه شيراز، گفت: رابطه ي آكادميك دانشگاه شيراز با كشور عراق كه داراي مشتركات فرهنگي و اعتقادي فراواني با ايران است، از اهميت بالايي برخوردار مي باشد .

دكتر صفوي از آمادگي دانشگاه شيراز براي همكاري در زمينه‌هاي علمي، آموزشي و همچنين آموزش فارسي به دانشجويان و مدرسان زبان فارسي دانشگاه كوفه خبر داد و گفت: با امضا تفاهم نامه همكاري مشترك، زمينه‌ي مناسبي براي گسترش ارتباطات ميان دو دانشگاه فراهم شود .

دكتر السهلاوي معاون اداري و مالي دانشگاه كوفه نيز با معرفي اجمالي اين دانشگاه و با اشاره به نزديكي فرهنگي دو كشور ايران و عراق، از علاقه‌مندي مسئولان دانشگاه كوفه به‌ گسترش مناسبات گفت و آن را به نفع دو كشور دانست.

السهلاوي گفت: دانشگاه كوفه عراق دانشگاهي دولتي با قدمتي 30 ساله در شهر نجف اشرف است كه 26 هزار دانشجو در مقطع كارشناسي و 2 هزار و پانصد دانشجو در مقطع كارشناسي ارشد و دكترا دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: