• سه شنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 966-881-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

فرمانده سپاه فجر فارس تاكيد كرد:

هزينه در ورزش سرمايه‌گذاري است/
از بانوان در پست‌هاي مديريتي ورزش استفاده شود

فرمانده سپاه فجر استان فارس اعتقاد دارد كه هزينه كردن در زمينه ورزش و فعاليت‌هاي ورزشي، سرمايه‌گذاري محسوب مي‌شود.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس به نقل از روابط عمومي سپاه فجر فارس، سردار سيد هاشم غياثي در مراسم تجليل از برترين‌هاي جشنواره‌ ورزشي همسران و فرزندان كاركنان سپاه فارس، گفت: هزینه کردن در ورزش، صَرف بیهوده پول نیست بلکه یک سرمایه گذاری مطمئن برای دستیابی به جامعه‌ای سالم در آینده است.

او ادامه داد: تجربه جهانی نشان داده است هر میزان در ورزش هزینه کنیم چند برابر آن از هزینه‌های درمان بیماری‌ها كاسته خواهد شد.

غياثي با بیان اینکه ورزش از ارکان اساسی حفظ و ارتقاء سلامت خانواده نیروهای مسلح است، گفت: جامعه ایران یک جامعه جوان و  ورزش فضای غالب در جامعه است؛ بنابراین توجه خانواده سپاه به مسئله ورزش و حضور فعال در این عرصه می‌تواند به عنوان الگویی برای سایر اقشار مطرح شود .

فرمانده سپاه فجر فارس با بیان اینکه قهرمانی در ورزش از مسیر ورزش همگانی كسب مي‌شود، گفت: فارس دارای ظرفیت‌های بالقوه و نیروی انسانی با استعداد در زمینه ورزش است و این موضوع لزوم توجه بیشتر مدیران ورزش در سطح استان و کشور به مسئله ورزش در فارس را گوشزد می‌کند .

وی با بیان اینکه عمر ورزش قهرمانی کوتاه است و آموزش در این حوزه باید از سنین پایین آغاز شود، گفت: سپاه فجر با ایجاد پایگاه‌های ورزش قهرمانی، برگزاری دوره‌های مربیگری و جشنواره های ورزشی، استعدادها در خانواده پاسداران را شناسایی كرده و مسیر دستیابی آنان به سکوهای قهرمانی در عرصه ورزش حرفه‌ای را تسهیل می‌کند .

غیاثی با تاکید بر اینکه زنان از تاثیرگذارترین اقشار در خانواده و جامعه هستند، گفت: حضور فعال زنان در عرصه ورزش تاثیر مستقیم بر ارتقاء سلامت روحی و جسمی در خانواده دارد و راه حل موثر نهادینه شدن فرهنگ ورزش در خانواده، دانشگاه و جامعه است.

وی با بیان اینکه ورزش مبتنی بر علم راهبرد دستیابی به موفقیت است، خاطرنشان کرد: قهرمانان در کنار توجه به مسئله ورزش توجه ویژه‌ای به مسائل دینی و اسلامی داشته باشند و بدانند توکل به خداوند متعال و ائمه اطهار (سلام الله علیها) عامل اصلی موفقیت یک ورزشکار مسلمان در میادین ورزشی است .

غیاثی با بیان اینکه حضرت زهرا (سلام الله علیها) و حضرت زینب (س) الگوی برتر زنان مسلمان هستند، خاطرنشان کرد: بانوان مسلمانِ ورزشکار و موفق در میادین بين‌المللي ورزشي، سفیران انقلاب اسلامی در جهان هستند و موفقیت آنان در میادین ورزشی دارای این پیام است که زنان مسلمان با حفظ حجاب و ارزش‌های اسلامی می‌توانند به قله‌های قهرمانی در هر عرصه‌ای دست پیدا کنند .

فرمانده سپاه فجر فارس با تاکید بر اهمیت حضور بانوان بسیجی در هیئت‌های ورزشی و تاثیرگذاری بسیج در ورزش استان فارس، گفت: اماکن ورزش مخصوص بانوان در استان باید توسعه پیدا کند؛ سیاست‌های حضور زنان در ورزش قهرمانی به صورت دقیق تدوین شود.

غياثي توصيه كرد كه استفاده از بانوان در پُست‌های مدیریتی ورزش کشور مورد توجه مسئولان وزارت ورزش و جوانان قرار گیرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: