• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-2874-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

دوازدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر استان فارس برگزار شد

دوازدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر استان فارس در شیراز برگزار و از 18 تعاونی برتر این استان تجلیل شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس چهارشنبه 15 شهریور در دوازدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر فارس گفت: انتخاب 18 تعاونی برتر به معنای این نیست که سایر تعاونی‌های فارس برتر نیستند.

سعیدرضا عابد با اشاره به کسب رتبه برتر اداره کل تعاون فارس در کشور، گفت: عوامل مختلفی در کسب این رتبه برتر موثر بوده که یکی از این عوامل تهیه و ارائه و تصویب طرح‌های جامع نظارت و شبکه تعاون است

عابد با یادآوری اینکه طرح‌های یاد شده به تایید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رسیده و آماده اجرا است، گفت: خوشبختانه و با همکاری خوب دستگاه قضایی سال گذشته شاهد کاهش چشمگیر تعداد پرونده‌های مربوط به تعاونی‌ها در فارس بودیم.

او با بیان اینکه فعال شدن تعاونی‌های روستایی، افزایش تعداد تعاونی‌های فعال و تاثیرگذاری فعالیت‌های تعاونی در اقتصاد استان، از عوامل کسب موفقیت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس در کشور محسوب می‌شود، گفت: در بخش تعاونی‌های روستایی 173 تعاونی در فارس فعال است.

عابد با بیان اینکه اکنون تعاونی‌های فارس 650 نفر عضو دارد، خاطرنشان کرد: تعاونی‌های استان فارس تاکنون 263 هزار فرصت شغلی در این استان ایجاد کرده‌اند.

معاون امور تعاون استان فارس تصریح کرد: علی‌رغم تمام فعالیت‌های انجام و موفقیت‌های کسب شده، تنها 7 درصد اقتصاد کشور به بخش تعاون اختصاص دارد در حالیکه باید تا پایان سند چشم‌انداز 20 ساله و در سال 1404 باید 25 درصد از کل اقتصاد کشور به این بخش اختصاص داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: