• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-2880-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون شهرداري شيراز خبر داد

برگزاري پنجمين نشست مراكز مقوله 2 يونسكو در شيراز

معاون فرهنگي و امور اجتماعي شهرداري شيراز، از برگزاري پنچمين نشست مراكز مقوله 2 يونسكو در شيراز خبر داد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، احمد همتي‌بوشهري، چهارشنبه 15شهریور در جمع خبرنگاران گفت: پنجمین نشست سالانه هماهنگی مراکز مقوله ۲ یونسکو با موضوع میراث ناملموس  در شیراز برگزار می‌شود .

وي زمان آغاز اين نشست 19 شهریور اعلام و اضافه كرد: اين نشست بين‌المللي تا بيست و دوم شهريورماه ادامه خواهد داشت.

همتي‌بوشهري هدف اين نشست را معرفی داشته‌های شیراز در حوزه آثار تاریخی و گردشگری عنوان و اضافه كرد: اين معرفي برای متقاعد کردن اعضای کميسيون ميراث ناملموس يونسكو و ثبت این آثار و تاسیس یک دفتر در شیراز انجام مي‌شود.

وي با بيان اينكه معاون رئيس‌جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي و جمعي از معاونان اين سازمان نيز در اين نشست شركت دارند، گفت: ۲۵ نفر میهمان خارجی از كميسيون مقوله ۲ یونسکو و ۱۵ نفر از فعالان عرصه میراث فرهنگی و ۵ نفر از نمایندگان اصلی مقوله ۲ یونسکو در اين نشست حضور خواهند داشت.

همتي‌بوشهري از انعقاد تفاهمنامه‌اي بين شهرداري شيراز و كميسيون مقوله 2 يونسكو خبر داد و گفت: در حاشیه‌ي این نشست نمایشگاه صنایع دستی برای معرفی آثار ملموس و ناملموس در ارگ کریمخان برگزار مي‌شود.

معاون شهرداري شيراز، برپايي نمايشگاه عكس ميراث فرهنگي ناملموس را از ديگر برنامه‌هاي اين نشست سه روزه عنوان و اضافه كرد: نمایشگاهی دیگر از عکس میراث فرهنگی نا ملموس ۱۸ شهریور در مکان خانه تاريخي پوست‌فروش برگزار خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: