• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-3174-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس:

تعاوني بخريم بايد به يك فرهنگ تبديل شود

مدير كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان فارس تعاوني‌ها را از مهمترين سرمايه‌هاي اجتماعي دانست و گفت: بايد تلاش كرد تا فرهنگ تعاوني خريدن و تعاوني حساب كردن را بار ديگر در كشور زنده كرد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس سهراب مختاري چهارشنبه در دوازدهمين جشنواره قدرداني از تعاوني‌هاي برتر استان فارس گفت: قبل از انقلاب تعاوني‌ها فعاليت داشند اما بعد از انقلاب، اين موضوع به يك سرمايه اجتماعي بزرگتري تبديل شد.

او با بيان اينكه تهيه و عرضه كالاهاي ارزان و با كيفيت بايد خصيصه اصلي تعاوني‌ها باشد، گفت: اقدامات خوبي در كشور و فارس براي توسعه تعاوني‌ها و فرهنگ تعاوني انجام شده است كه بايد تداوم داشته باشد.

مختاري اضافه كرد: این تلاش‌ها و اقدامات انجام شده، با کمک اعضای تعاونی‌ها و البته كاركنان اداره كل تعاون بوده و بايد استمرار داشته باشد تا بتوانیم سرمایه اجتماعی بیشتری جذب کنیم .

وي با بيان اينكه بانك توسعه تعاون در فارس رتبه سوم كشور در جذب منابع را دارد، از پرداخت 110 ميليارد تومان تسهيلات توسط اين بانك در سال گذشته خبر داد.

مختاري اقداماتی که در دولت یازدهم در حوزه اقتصادی انجام شده است را مثبت ارزيابي  تاكيد كرد كه فارس در حوزه كسب و كار در سال 91 رتبه 28 كشور را داشت و  در پايان سال 95 به رتبه 4 صعود كرد و در نرخ بيكاري رتبه 29 كشور متعلق به فارس بود و پايان سال 95 به رتبه 13 رسيديم.

او گفت: نمي‌گوئيم مشكلات مرتفع شده است اما اعتقاد داريم علي‌رغم وجود مشكلات بسيار، در مسير خوبي قرار گرفته‌ايم كه تداوم آن رفع مشكلات را به دنبال دارد؛ اقداماتی که در حوزه تعاونی دنبال شد از یک مربع طلایی بهره‌برده كه اولین ضلح آن ارکان اتحادیه‌ها تعاونی‌ها و اتاق تعاون بود و دستگاه‌هاي اجرايي استان، مسئولان كشوري و اداره كل تعاون فارس ديگر اضلاع را تشكيل مي‌داد.

مختاري با بيان اينكه در هفت راهبرد و 49 برنامه مسیر دنبال شد، گفت: طي سه سال گذشته فارس موفق شد با استمرار برنامه‌ها مقام اول در تشكيل تعاوني‌ها را كسب كرده و در حوزه آموزش و ترويج و پژوهش نيز اقدامات شاخصي انجام دهد.

وي گفت: فعاليت‌هاي انجام شده در زمينه تشكيل تعاوني‌ها و آموزش و ترويج باعث شد تا بيشترين سهميه تشكيل روستا تعاوني به ميزان 150 تعاوني به فارس اعطا شود.

مختاري همچنين گفت: در زمينه تعاونی‌های دانش‌بنیان هم‌اكنون 16 تعاوني در فارس موفق به اخذ مجوز لازم از معاونت رياست‌جمهوري شده‌اند و در بحث توسعه و عمران، شيراز اولين كلانشهري است كه موفق به راه‌اندازي چنين مجموعه‌اي شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: