• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-3274-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئيس اتاق تعاون استان فارس:

مهمترین کارکرد تعاوني بسیج امکانات است

رئيس اتاق تعاون استان فارس اعتقاد دارد كه مهمترين كاركرد تعاوني‌ها بسيج امكانات براي حصول به يك نتيجه مشخص است.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، بهروز فرهنگيان چهارشنبه 15 شهريور در دوازدهمين جشنواره تجليل از تعاوني‌هاي برتر استان فارس گفت: اولين كاركردهاي تعاوني تجميع سرمايه‌هاي انساني و مالي خرد است.

او تصريح كرد: اگر يك تعاوني تشكيل شود و بعد به‌دنبال دريافت تسهيلات باشد، عملكرد موفقي محسوب مي‌شود؛ بايد بدانيم كه اگر تعاونی‌ها را به سمت استفاده از تسهيلات بانكي سوق دهيم در ايجاد تعاوني‌ها موفق نبوده‌ايم.

فرهنگيان گفت: متاسفانه تعاونی‌های مسکن و مصرف در رقابت‌های شدیدی قرار گرفته‌اند؛ آنچه تعاون نیاز دارد هیچ چیز نیست جز آموزش و ارتقاء دانش‌ و آگاهي‌ها.

او با بيان اينكه امروز اقتصاد رقابت‌پذیر شده است، گفت: اگر قبول داریم تعاون یک نهاد اقتصادی است و اگر می‌خواهیم اقتصادی فکر کنیم، باید به مزیت رقابتی تعاوني هم توجه داشته باشیم .

فرهنگيان با بيان اينكه موضوع اقتصاد ربطی به مالکیت فردي ندارد، گفت: هر شرکتی كه ايجاد مي‌شود باید مزیت رقابتی هم داشته باشد .

به گفته رئيس اتاق تعاون استان فارس، 2 موضوع اساسی اقتصاد را در کشورهای مختلف متحول کرده است، اولین نکته توجه به طراحي مدل‌هاي كسب و كار جديد و دومين موضوع حضور در زنجيره توليد است.

فرهنگيان خاطرنشان كرد: امروز در ايران بسياري از كارها با استفاده از مدل‌هاي ساده كسب و كار انجام مي‌شود؛ حال آنكه بايد به دنبال مدل‌هاي جديد كسب و كار بود.

وي با اشاره به استفاده از روش‌هاي جديد كسب و كار در حوزه حمل و نقل مسافر درون شهري، گفت: سال‌ها در حوزه حمل و نقل درون شهري از روش‌هاي سنتي نظير آژانس‌های تاکسی تلفنی بدون نوآوري خدمات ارائه مي‌شد اما امروز با آمدن تکنیکی جدید و با استفاده از بسترهای تکنولوژی فرآیند متحول شده و موفق هم بوده است.

رئيس اتاق تعاون استان فارس اعتقاد دارد كه براي ارتقاء تعاوني‌ها بايد شيوه‌ها و مدل‌هاي كسب و كار را اصلاح و از شيوه‌هاي نوين و تكنولوژي‌هاي جديد و بسترهاي نوآورانه استفاده كرد.

وي همچنين گفت: امروز یک واحد کسب و کار به تنهایی امکان رشد در فضای اقتصادي را نخواهد داشت بلكه بايد به يك زنجيره فكر كرد.

فرهنگيان گفت: اكنون زنجيره‌اي وجود دارد اما بخشي مهمي از اين زنجيره را دلالان به خود اختصاص داده‌اند؛ اگر زنجیره ارزشی و تامین را یاد بگیریم متوجه می‌شویم که تولید یکی از حلقه‌ها است و باید بقیه حلقه‌ها را مدیریت کنیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: