• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-3374-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس خبر داد:

آغاز برنامه روستای بدون بیکار را استان فارس

استاندار فارس از آغاز برنامه روستاي بدون بيكار در اين استان خبر داد و ابراز اميدواري كرد كه اين برنامه در سال‌هاي آتي نيز تداوم داشته باشد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، سيد محمدعلي افشاني، چهارشنبه 15 شهريور در دوازدهمين جشنواره تعاوني برتر استان فارس، گفت: اميدواريم با ايجاد اشتغال از مهاجرت روستائيان، ممانعت شود.

وي با بيان اينكه روستائيان مهاجر عمدتا حاشيه نشينان شهر را تشكيل مي‌دهند، گفت: مهاجرت عامل توسعه حاشيه‌نشني و حاشيه نشيني يكي از عوامل ايجاد ناهنجاري‌ها و آسيب‌هاي اجتماعي و بيكاري از دلايل موثر بر مهاجرت است.

استاندار فارس با بيان اينكه روستائيان در گذشته توليدكنندگان اصلي در كشور بودند، گفت: امروز روستائيان با مهاجرت به شهرها مصرف كننده شده‌اند و اين ناشي از بي‌توجهي به ايجاد اشتغال پايدار در روستاها بوده است.

افشاني گفت: در گذشته توجه زيادي به تامين خدماتي مانند خانه بهداشت، برق و راه روستاها شد، اما بي‌توجهي به اشتغال پايدار در روستاها زمينه ساز خالي از سكنه شدن بعضي روستاها در كشور و كاهش جمعيت روستاها شده است.

وي همچنين تعاونی‌ها به ویژه تعاونی‌های روستایی را از مهمترین بخش‌های اقتصاد برشمرد و لزوم توجه به افزايش تعداد جمعيت تحت پوشش تعاوني‌هاي روستايي تاكيد كرد.

افشاني با اشاره به كاهش نرخ بيكاري در استان فارس و رسيدن آن به 9.8 درصد در بهار امسال، گفت: كاهش نرخ بيكاري به معناي حل مشكل اشتغال در استان نيست؛ نرخ 10 درصد بيكاري در استاني با پنج ميليون جمعيت رقم بالايي است اما بايد تلاش گسترده تري انجام شود تا سرانجام روزي، بيكار نداشته باشيم .

استاندار فارس با تاكيد بر اين كه ارقام ارائه شده در خصوص بهبود وضعيت اقتصادي استان فارس صحيح است، گفت: بر اساس اعلام اداره كل گاز استان، 31 هزار و 500 نفر بيمه شده در پروژه هاي گازرساني استان فارس مشغول كار هستند .

افشاني ادامه داد: بر اساس اعلام اداره كل تامين اجتماعي استان، طي 15 ماه گذشته بيش از 40 هزار نفر در بنگاه هاي توليدي فارس افزايش اشتغال ايجاد شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: