• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-1376-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

چهاردهمين كنفرانس انجمن رمز ايران در شيراز/
افشاني: گریزی از دستاوردهای انقلاب صنعتی نيست

چهاردهمين كنفرانس انجمن رمز ايران در دانشكده مهندسي برق و كامپيوتر دانشگاه شيراز آغاز به‌كار كرد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس چهاردهمین دوره کنفرانس انجمن رمز چهارشنبه 15 شهريورماه و با هدف هم‌افزایی دانش پژوهشگران و صنعتگران حوزه امنیت اطلاعات و رمز شناسی و نیز انتشار یافته‌های نو و بدیع در این زمینه، آغاز به‌كار كرد و تا فردا، 16 شهريور ادامه دارد.

استاندار فارس در مراسم افتتاحيه اين كنفرانس علمي پژوهشي كه با حضور عارف، نماينده مردم تهران در مجلس و رئيس انجمن رمز ايران برگزار شد، گفت: دستاوردهای انقلاب صنعتی تحمیلی بوده و هیچ راه گریزی از آن وجود ندارد.

سيد محمدعلي افشاني افزود: اگر زماني كسي به فكر اين باشد كه با اين دستاوردها مقابله نمايد بايد بداند كه هم وقت خود را هدر داده و هم هزينه هاي زيادي را به جامعه تحميل مي‌كند.

وي يكي از مهمترين دستاوردهاي انقلاب صنعتي را اينترنت و شبكه‌هاي اجتماعي دانست و گفت: امروزه نام بردن از شبكه‌هاي اجتماعي به‌عنوان شبكه مجازي درست نيست بلكه آنها شبكه‌هاي واقعي است زيرا سرنوشت جوامع در اين شبكه‌ها رقم مي‌خورد.

به گفته استاندار فارس، تاثير شبكه‌هاي باصطلاح مجازي در انتخابات رياست‌جمهوري و مجلس شوراي اسلامي به‌خوبي ديده شد.

استاندار فارس با اشاره به وجود 2 گروه فرصت‌ساز و فرصت‌طلب در هر جامعه‌اي گفت: مايه تاسف است كه عده‌اي هيچگاه حاضر نيستند منافع مردم را بر منافع خود ترجيح دهند؛ عده‌اي تلاش مي‌كنند از دستاوردهاي بشر براي سعادت و رفاه جامعه و تبادل راحت دانش و اطلاعات بهره گيرند .

افشاني اعتقاد دارد در شرايط فعلي سرمايه اجتماعي كه شاخصه آن ايجاد اعتماد در جامعه است از سرمايه انساني مهمتر بوده و اگر در شبكه‌هاي اجتماعي اعتماد عمومي خدشه دار شود، اين اعتماد در جامعه حذف مي‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: