• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-3474-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

بهره‌برداري از 3300 واحد مسكن مهر در فارس

طي مراسمي با حضور قائم مقام وزير راه و شهرسازي، 3هزار و 286 واحد مسكن مهر در استان فارس به بهره‌برداري رسيد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، قائم مقام وزير راه و شهرسازي در طرح مسكن مهر، چهارشنبه 15 شهريور در مراسم بهره‌برداري از 3 هزار و 286 واحد مسکن مهر در استان فارس، گفت: مسکن یکی از اساسی‌ترین و حیاتی‌ترین نیازهاي انسان و طبق اصل قانون اساسی دولت موظف به فراهم كردن زمينه خانه‌دار شدن مردم است.

احمد اصغري مهر‌آبادي با بيان اينكه دولت جمهوری اسلامی از ابتدا مسکن را به عنوان یکی از سیاست‌های مردمی خود قرار داده است، گفت: از تعداد 3 هزار و 286 واحد مسكن مهر كه امروز به بهره‌برداري رسيد، يك هزار و 355 واحد متعلق به راه و شهرسازي و يك هزار و 199 واحد مربوط به شهر جديد صدرا و 732 واحد متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است .

وی افزود : در سال 86 ساخت دو میلیون و 300 هزار مسکن مهر در کشور آغاز شد که از مجموع این واحدها دو میلیون و 200 هزار واحد از تسهیلات بانکی برخوردار شدند .

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در حوزه مسکن مهر گفت: تاکنون یک میلیون و 960 هزار واحد به بهره‌برداری رسیده است و پیش بینی می‌شود مابقی واحدها تا سال آینده به بهره‌برداری برسد .

مهرآبادی در پاسخ به بعضی انتقادها نسبت به بی تفاوت بودن دولت نسبت به مسکن مهر گفت: در دولت یازدهم سالانه بیش از 220 هزار واحد تکمیل و افتتاح شده که این آمار نشان سرعت مناسب برای اجرای این طرح است .

وی علت تاخیر اجرای مسکن مهر از زمان آغاز این طرح را کمبود اعتبار اعلام و اضافه كرد: در ابتدا میانگین هزینه آماده سازی هر واحد 2 میلیون تومان برآورد شده بود که این رقم در برخی شهرها به 20 میلیون تومان افزایش یافت .

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در حوزه مسکن مهر از تمامی دستگاه‌های دست اندرکار مسکن و خصوصا وزارت کار و تعاون، سازمان امور مالیاتی و سازمان تامین اجتماعی خواست که کمک کنند تا مشکلات تحویل مسکن مهر و پایان کار این پروژه حل شود .

او خاطرنشان كرد: دستگاه‌ها باید با همدلی و همکاری پای کار بایستند و مشکلات مردم در این پروژه‌ها و خدمات زیربنایی و روبنایی را احداث یا به اتمام برسانند تا این مسکن‌هایی که ساخته شد سکونتگاه‌های امن و راحتی برای مردم شود .

مدیرکل راه و شهرسازی فارس نیز در مراسم افتتاح 3286 واحد مسکن مهر استان فارس افزود: این پروژه ها در شهرهای شیراز ، نی ریز، داراب، کازرون، نورآباد، جهرم، فیروزآباد و اقلید به بهره برداری می رسد .

فيروز تكاور گفت: اجرای پروژه‌های مسکن مهر توسط بخش تعاونی‌ها و انبوه سازان به‌صورت سه جانبه و نیز بصورت خودمالکی احداث شده‌اند که ما بیش از 100 هزار واحد مسکن مهر در استان فارس احداث و تحویل مردم داده‌ایم .

تكاور تسهیلات بانکی که برای 3286 واحد آماده بهره‌برداري را 820 میلیارد ریال اعلام و اضافه كرد: این رقم فقط تسهیلات بانکی است؛ منهای یارانه‌ای که توسط دولت به این پروژه‌ها تزریق شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: