• جمعه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 966-1081-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

برگزاری مجمع عمومی فدراسیون ورزش مدارس آسیا در شیراز/
حمیدی: 4.5 میلیون دانش‌آموز در المپیادهای ورزشی شرکت می‌کنند

چهل و پنجمین مجمع عمومی فدراسیون ورزش مدارس آسیا در شیراز برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، چهل و پنجمین مجمع عمومی فدراسیون ورزش مدارس آسیا، جمعه 17 شهریور در شیراز برگزار شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در این نشست گفت: تربیت بدنی بخش عملی و اجرایی تعلیم و تربیت است و ورزش جمهوری اسلامی ایران بر پایه ورزش مدارس استوار است .

دکتر مهرزاد حمیدی با تشریح جایگاه آموزش و پرورش در ایران و وظایف معاونت تربیبت‌بدنی در این وزارتخانه، گفت: در ایران 13 میلیون دانش آموز و 107 هزار مدرسه و نزدیک به یک  میلیون همکار فرهنگی در  آموزش و پرورش  فعال و 33 هزار فرهنگی دبیر متخصص تربیت بدنی  هستند .

وی ادامه داد: آموزش و پرورش ایران برای پوشش تحصیلی همه دانش آموزان حتی در دورترین نقاط کشور نیز تلاش می کند به نحوی که هم اکنون 100 مرسه 1 نفره و 5 هزار مدرسه زیر 5 نفره فعال است و این تلاش برای ریشه کنی بی سوادی در کشوری با سابقه تمدن درخشان و  بسیار زیاد  همچون جمهوری اسلامی ایران است .

حمیدی تاکید کرد: نگاه ما به تربیت بدنی در آموزش و پرورش نگاه تربیتی است  و  تربیت بدنی بخش عملی و اجرایی تعلیم و تربیت است، به همین دلیل هرم  وزرش کشور ما  از یک هرم چهار بخشی تشکیل شده  که بخش اساسی و پایه این  هرم ورزشی  ما تربیت بدنی و ورزش مدارس است .

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش  افزود: در برش بالاتر آن ورزش همگانی ،سپس  ورزش قهرمانی و در بالاترین قسمت ورزش حرفه ای قرار گرفته است و این نوع تلقی و نگرش نشان از این است که ورزش کشور ما  بر پایه ورش مدارس استوار است .

وی گفت: در مدارس درس تربیت بدنی در همه پایه ها به صورت یک واحد درسی وجود دارد و 13 میلیون دانش آموز  ایرانی هر سال و هر هفته تربیت بدنی دارند تا دانش آموزان مهارت  لازم را در این زمینه  فرا بگیرند .

حمیدی همچنین با اشاره به  طراحی المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای در مدارس ایران گفت: این اقدام به عنوان یک  فعالیت فوق برنامه در داخل مدارس راه اندازی شده  و بر همین اساس مسابقات درون کلاسی ، بین کلاسی در مدارس راه اندازی شده و اینگونه  توانسته ایم هرم فعالیت های ورزشی را به سمت مدرسه گسیل کرده ایم تا همه  اتفاقات  مثبت در مدرسه انجام شود .

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به حضور  4 و نیم میلیون دانش آموز در  المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای در مسابقات درون مدرسه ای گفت: دو مسیر برای پوشش ورزش قهرمانی و همکانی در کشور  پیش بینی شده است؛  پوشش ورزش قهرمانی با برگزاری  مسابقات برون مدرسه ای، شهرستانی، کشوری و حتی برون مرزی از داخل مدرسه انجا م می شود و امروز اطمینان داریم  یک نظام غربالگری و استعداد یابی  مطلوبی در کشور ما شکل گرفته و بر همین اساس ریشه تیم های ملی دانش آموزی ما در مدرسه نهفته است .

حمیدی با تاکید بر اینکه" با برگزاری مسابقات سراسری تلاش داریم مدرسه ها  را فعال و گرم نگه داریم"  افزود: راه اندازی کلوپ های  درون و برون مدرسه ای  یکی دیگر از اقدامات ما برای تربیت قهرمانان ورزشی است و بر همین اساس کسانی که در ورزش  مدرسه ای وضعیت مناسبی دارند در این کلوپ ها ثبت نام می شوند وبه همین لحاظ در امتداد فعالیت های درو ن مدرسه ای به فعالیت های ملی و برون مرزی ، جهانی و آسیایی اهمیت می دهیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با  اعلام آمادگی تشکیلات تربیت بدنی مدارس ایران  بر ای همکاری‌های بیشتر با این فدراسیون گفت: ما نمایندگان قاره پهناور آسیا هستیم که شاخص های آن در حال سبقت  از سایر قاره ها است؛ باید به هم کمک کنیم تا سهم  بیشتری در تصمیم سازی داشته باشیم و جایگاه ورزش مدارس آسیا را در دنیا ارتقاء دهیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: