• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-6514-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

دستگیری نماینده قلابی وزارت امور خارجه در شیراز

فرمانده انتظامي استان گفت: فردی که با تاسیس دفتر‌ مهاجرتی صوری در یکی از نقاط شهر شیراز خود را نماينده وزارت امور خارجه معرفي و از اين طريق مبلغ يك ميليارد و 800 ميليون ريال كلاهبرداري كرده بود، دستگیر شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از پایگاه پلیس استان فارس، سردار "احمدعلي گودرزي" افزود: در پي كسب اخباري مبني بر ایجاد دفتر‌ مهاجرتی صوری در یکی از نقاط شهر شیراز و كلاهبرداري از اين طريق، موضوع به صورت ويژه در دستور كار مأموران پليس امنيت عمومي قرار گرفت .

وي افزود: پس از تحقیقات گسترده و انجام اقدامات اطلاعاتي و پليسي، متهم به همراه همدستش در يك عمليات غافلگيرانه شناسايي و دستگیر شدند .

فرمانده انتظامي استان فارس گفت: مجرمان با دریافت يك ميليارد و 800 ميليون ريال از اشخاص متقاضی سفر به اروپا و آمریکا خود را نماینده وزارت امور خارجه نیز معرفی می کردند.

او  تصريح كرد: متهمان با انگیزه کلاهبرداری از طریق اقدام های متقلبانه و جعل عناوین دولتی و امنیتی تحت عناوین مشابه، سابقه کیفری داشتند و در مواردی نیز از عناوین مامور انتظامی، مامور دادستانی، حراست قوه قضاییه، مامور اماکن، مامور ‌وزارت اطلاعات و ديگر موارد سوء استفاده كرده بودند .

گودرزي گفت: از متهمان چندین مهر جعلی وزارت امور خارجه، گواهینامه های جعلی دفاتر این وزارت خانه و مقاديري مبالغ دریافتی كشف شد .

فرمانده انتظامی فارس از کسانی که قصد مسافرت به خارج از کشور را دارند خواست که برای این منظور فقط به مراکز مجاز و نمایندگی های مربوطه مراجعه کنند تا در دام‌ افراد جاعل و کلاهبردار گرفتار نشوند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: