• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-6814-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

خودکشی ناموفق دختر نوجوان در شيراز

معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان فارس از خودكشي ناموفق دختري نوجوان در شيراز خبر داد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، به نقل از سايت پليس فارس، سرهنگ محمدي گفت: دختر 16 ساله‌ای که قصد داشت خود را از بالاي ساختماني نيمه‌كاره به پائين پرت كند با حضور به‌موقع عوامل اورژانس و آتش‌نشاني از مرگ حتمي نجات يافت.

او گفت: با تلاش جمعی پلیس و نیروهای اورژانس و بهره‌گیری از اصول روان شناسی و فنون  مشاوره، دختر جوان  به آرامش دعوت و از خودکشی منصرف و با وساطت پلیس به اوژانس سپرده شد.

محمدي اضافه كرد: از نظر کارشناس مشاور معاونت اجتماعی فرماندهي انتظامي فارس، مهمترین عامل در  تصمیم به خودکشی اين دختر 16 ساله، اختلالات سازشی و تعارضات خانوادگی و ارتباط نامناسب بین فرزند و والدین و عدم درک صحیح والدین از وضعیت فزند خود بود .

يک کارشناس مشاور و درمانگر مرکز مشاوره پلیس فارس در همین رابطه گفت: انسان سالم اسير شرايط زندگي نمي‌شود بلكه مي‌تواند شرايط بد زندگي را به ميل خود و با توانائي‌هايي كه دارد، تغيير دهد.

اين كارشناس اضافه كرد: هر انسان سالمي قادر است براي خود انگيزه‌هاي متفاوتي براي ادامه زندگي ايجاد كرده و زندگي بار ارزشي را ادامه دهد؛ برخورد صحيح در مواجهه با مشكلات مي‌تواند از بروز تصميمات هيجاني و انتحاري جلوگيري كند.

او به خانواده‌ها هشدار داد كه ارتباطي صميمي و دوستانه با فرزندان را جدي گرفته و مانند دوست به مشكلات آنان رسيدگي كنند و در زمان‌هاي بحران و فشار رواني و عاطفي فرزند خود را به هيچ عنوان رها نكنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: