• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-3574-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس:

هفتمين جشنواره حاميان حقوق مصرف‌كنندگان فارس اسفند برگزار مي‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: هفتمين جشنواره قدرداني از حاميان حقوق مصرف كنندگان استان فارس، امسال اسفندماه در شيراز برگزار مي‌شود.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس علي همتي يكشنبه 19 شهريور در جمع خبرنگاران گفت: ثبت نام از واحدهاي توليدي و خدمات براي حضور در هفتمين دوره جشنواره قدرداني از حاميان حقوق مصرف كننده از 11 شهريور شروع شده است.

او با بيان اينكه روند ثبت‌نام تا 20 مهر ادامه دارد، گفت: واحدهای تولیدی، خدماتی، بانک‌ها، بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و ... می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی   www.jhmfars.ir  نسبت به ثبت نام در هفتمین جشنواره اقدام و برای کسب عنوان ارزشمند حامی حقوق مصرف کننده در این ارزیابی شرکت كنند.

همتي یادآور شد: هدف از برگزاری این جشنواره، ایجاد رقابت سالم در بین مجموعه‌های تولیدی و خدماتی، کیفیت بخشی به تولیدات و خدمات آنها، ایجاد رونق کسب و کار در صنعت و اعتلای اقتصادی استان است .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس به شرایط شرکت در این جشنواره اشاره و اضافه كرد: داشتن نشان تجاری (برند) مستقل، داشتن پروانه بهره‌برداری یا مجوز فعالیت، داشتن مجوزهای بهداشتی (پروانه ساخت و نشان ایمنی و سلامت برای واحدهای مشمول)، دارا بودن پروانه کاربرد علامت استاندارد ملی ایران (تولیدات مشمول استاندارد اجباری)، نداشتن حکم قطعی در شعب تعزیرات حکومتی و یا سایر مراجع ذیصلاح در یک سال گذشته، گستره توزیع کالا و خدمات در محدوده استان و ... از شرایط جشنواره قدرداني از حامیان حقوق مصرف کنندگان فارس است.

همتي با تاکید بر اینکه ملاک انتخاب واحدها در این جشنواره کسب امتیاز لازم از شاخص‌های ارزیابی است، برخی از شاخص‌های ارزیابی را رعایت ضوابط تعیین و  اعلام قیمت، درج و اعلام قیمت به صورت کاملا شفاف، کاهش قیمت تمام شده و انرژی مصرفی، دارا بودن شرایط کیفی کالا و خدمات مطابق با استانداردهای ملی و بین‌المللی، بسته بندی بهداشتی و مناسب، تنوع و نوآوری، فعال بودن واحد طرح و توسعه، دارا بودن واحد رسیدگی به شکایات مشتریان، جبران خسارت احتمالی برای مصرف کنندگان، داشتن واحد اندازه گیری رضایتمندی مشتریان و ... برشمرد .

وی با بیان این که مردم بهترین داوران این جشنواره هستند، گفت: تولیدکنندگان و ارائه دهندگان خدمات می‌توانند در این جشنواره حضور یافته و اجازه دهند مشتریانشان نظرشان را درباره آنها مطرح کنند.

همتي خاطرنشان كرد: بین 20 تا 25 درصد امتیاز ارزیابی به نظرسنجی‌های میدانی از مردم اختصاص دارد و واحدهایی که 70 درصد رضایت مردم را کسب نکنند از گردونه رقابت جشنواره حذف می‌شوند .

به گزارش ايسنا، نهم اسفند در تقويم جمهوري اسلامي به نام روز ملي حمايت از حقوق مصرف كنندگان ناميده شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: