• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-7014-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون سوادآموزی فارس:

جذب بی‌سوادان در فارس بالغ بر 400 درصد رشد داشته است

معاون سوادآموزي آموزش و پرورش استان فارس مدعي شد كه جذب بي‌سوادان در فارس بالغ بر 400 درصد رشد داشته است.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس عيسي‌ ملك‌پور يكشنبه 19 شهريور به بهانه روز جهاني سوادآموزي در جمع كاركنان آموزش و پرورش فارس گفت: در سال 1392 کمتر از 10 هزار سواد آموز در استان فارس جذب سواد‌آموزی شده بود.

ملك‌پور اضافه كرد: در سال‌های اخیر  جذب بی سوادان استان رشدی بالغ بر 400 درصد داشته و با توجه به مشکل موجود در زمینه نگه داشت سواد آموزان و رساندن آنها به مرحله آزمون و کسب مدرک، امسال تلاش ما افزایش کیفیت و نگه داشت سوادآموزان است.

وی با بیان اینکه استان فارس با وجود حدود 96 درصد باسواد در رده سنی 10 تا 49 سال، یکی از استان‌های باسواد کشور است،‌ گفت: حدود 4 درصد افراد در این رده سنی در استان فارس از سواد محروم هستند که با وجود سختی کار، نیازمند همکاری همه نهادها و  فرهنگیان در زمینه جذب، آموزش و نگه داشت بی سوادان در کلاس‌های سواد آموزی هستیم .

ملك‌پور خاطرنشان كرد: در فارس با راه‌اندازی بخش مدیریت راهبردی در شورای سوادآموزی و تدوین برنامه و نشر کتاب شتاب بخشی سواد آموزی استان فارس، از سال 93 بر سه حوزه سواد آموزی استان، عشایری و شهر شیراز تاکید شد .

وي همچنين گفت: اساسی‌ترین فعالیت سواد آموزی استان، فعال كردن و تشکیل جلسه شورای سواد آموزی در همه نقاط استان است که از سال 93 تا کنون موفق به برگزاری 20 جلسه کاری استانی و بیش از یک هزار جلسه شهرستاني و منطقه‌اي در فارس شده‌ايم.

او با بيان اينكه دولت تدبیر و امید با احیای شورای پشتیبانی سوادآموزی و ایجاد انگیزه‌های مالی هم برای آموزش دهندگان و هم سوادآموزان، زمینه گسترش فعالیت حوزه سوادآموزی را در سراسر کشور فراهم كرد، گفت: هم اکنون 33 دستگاه و نهاد  اجرایی بر اساس تفاهم‌نامه‌های منعقد شده با سوادآموزی استان فارس همکاری دارند و بر اساس جلسات سالانه با رابطان این دستگاه‌ها، برنامه‌ها و فعالیت‌های هر دستگاه در طول سال مشخص می‌شود .

وی با اشاره به طرح‌های مختلف سواد آموزی در سطح استان گفت: آموزش نماز و قرآن به سواد آموزان یکی از این طرح‌ها است که پس از اجرای دو ساله در استان به عنوان طرح ملی معرفی شد.

به گفته ملك‌پور راه اندازی دو مرکز یادگیری محلی در زندان‌های فارس، اعزام سواد آموزان به اردوهای مختلف در سراسر کشور، ترویج فرهنگ درختکاری با حضور سواد آموزان استان، کتابت قرآن توسط سواد آموزان، برگزاری دوره آموزشی توانمندسازی بیش از 5 هزار آموزش دهنده  از دیگر اقدامات سواد آموزی استان در 4 سال اخیر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: