• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-7114-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

سخنگوی شورای شیراز:

وظیفه شورا نظارت است نه انتخاب مدیر/
تکلیف شهردار شیراز این هفته مشخص می‌شود

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز تاکید دارد که شورا از وظیفه خود به عنوان نهادی تصمیم‌ساز و ناظر در امور مدیریت شهری تخطی نکرده و در انتخاب و انتصاب مدیران شهرداری مداخله مستقیم نخواهد کرد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، دکتر علی ناصری شامگاه یکشنبه 19 شهریور و در زمانی که اعضا برای گذراندن وقت کوتاه تنفس، صحن را ترک کرده‌اند، در جمع خبرنگاران گفت: شورای اسلامی شهر شیراز هیچ لیستی از اسامی پیشنهادی برای تصدی پست‌های شهرداری ارائه نکرده و نمی‌کند.

ناصری تاکید دارد که وظیفه اصلی و محوری شورا، قانون‌گذاری، تصمیم‌سازی و نظارت بر روند اجرای تصمیمات و قوانین در شهرداری است و این مسئولیت را تمام توان دنبال می‌کند.

وی در خصوص تعیین تکلیف شهردار شیراز و صدور حکم او، گفت: تا پایان هفته امیدواریم حکم شهردار شیراز امضاء و ابلاغ شود؛ اگر مشکلی در این روند ایجاد شود، در جلسه‌ای فوق‌العاده موضوع بررسی و پیرامون آن تصمیم‌گیری می‌شود.

ناصری با بیان اینکه طی سه جلسه گذشته شورای پنجم به بررسی آئین‌نامه داخلی شورا اشتغال داشت، گفت: بحث آئین‌نامه یکی از اساسی‌ترین مباحث است که باید بررسی و اصلاح می‌شد؛ کار در کمیسیون برنامه، بودجه و امور حقوقی شورای دنبال و موارد برای تصویب به صحن علنی آورده شده است.

او در خصوص طرح‌های دو فوریتی که در هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شیراز مطرح شد، گفت: یکی از طرح‌ها مربوط به انجام هماهنگی‌هایی برای برگزاری هرچه بهتر مسابقات بین‌المللی رالی خاورمیانه(مرک) در شیراز و وظایفی که برعهده شهرداری قرار داده شده بود و مصوبه دیگر هم مربوط به تامین و پرداخت هزینه شام داوران، میهمانان خارجی و بازیکنان تیم فوتبال منتخب شیراز شرکت کننده در مسابقات فوتبال دانش‌آموزان آسیا بود.

ناصری همچنین در خصوص ماده‌ای از آئین نامه مربوط به حضور خبرنگاران رسانه‌های جمعی در جلسات علنی شورای اسلامی شیراز گفت: قطعا خبرنگاران رسانه‌هایی که دارای مجوز رسمی فعالیت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند امکان حضور در جلسات با هدف پوشش خبری را خواهند داشت.

سخنگوی شورای اسلامی شیراز گفت: با شکل‌گیری کامل روابط عمومی شورای اسلامی شیراز و با توجه به تاکید شورا در خصوص تقویت روابط عمومی، شاهد هماهنگی‌های بهتری به لحاظ اطلاع‌رسانی شفاف توسط خبرنگاران پیرامون مصوبات و فعالیت‌های شورای شیراز خواهیم بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: