• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-7214-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

عیادت قائم مقام وزیر بهداشت از دانش‌آموزان هرمزگانی بستری در شیراز/
روند ارائه خدمات درمانی به دانش‌آموزان کامل می‌شود

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در حاشیه عیادت از دانش آموزان سانحه دیده حادثه واژگونی اتوبوس، بر تکمیل روند ارایه خدمات درمانی به سانحه دیدگان، تاکید کرد .

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی شیراز، دکتر "ایرج حریرچی" که برای عیادت دوباره از سانحه دیدگان حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی، وارد شیراز شده بود با حضور در بیمارستان‌های نمازی و شهید رجایی از دانش‌آموزان بستری در این بیمارستان‌ها عیادت کرد.

وی با بیان اینکه از 34مجروح منجر به بستری، تا امروز 26 مصدوم مرخص شده و مصدومان از سیر بهبودی قابل توجهی برخوردار بوده اند، گفت: شدت ضایعه اولیه به قدری بوده که آسیب دیدگی برخی مصدومان بسیار وسیع است و برای بازگشت کامل سلامتی آن ها، به زمان طولانی نیاز داریم .

حریرچی افزود: رسیدگی بسیار خوب و با کیفیت بالایی در بیمارستان های استان فارس و در حین انتقال انجام شده است و امروز که 10 روز از حادثه می گذرد، برای نظارت بر روند درمانی و اطمینان از ارایه بهترین مراقبت ها، عازم شیراز شدم .

او در ادامه از رضایت صددرصدی خانواده ها از خدمات امداد و درمان خبر داد و تاکید کرد: به خانواده های سانحه دیدگان این حادثه اطمینان می دهم تا پایان روند خدمات درمانی دانش آموزان در کنارشان هستیم .

حریرچی از کارکنان، پزشکان، جراحان، پرستاران، کمک بهیاران و دیگر اعضای تیم ارایه خدمات درمانی به پاس ارایه خدمات بسیار عالی به سانحه دیدگان، قدردانی کرد و گفت: تیم خدمات درمانی، علاوه بر رعایت اصول علمی، با مصدومان این حادثه، برخورد عاطفی نیز داشته اند .

وی ادامه داد: بهبود برخی ضایعه های مصدومان به زمان طولانی نیاز دارد، به غیر از دو مصدومی که قطع عضو داشتند، روند بهبود مصدومان قابل توجه است و امیدوارم تا هفته آینده، از هشت مصدوم بستری در شیراز، سه مصدوم دیگر حادثه نیز مرخص شوند و به تدریج، این روند ادامه دارد .

قائم مقام وزیر بهداشت افزود: یکی از مصدومان حادثه، در بخش   ICU بستری بود که نگران حال او بودیم و امروز، کمی بهبود یافته و امید است روند بازگشت سلامتی این دختر دانش آموز نیز به همین منوال، پیش برود و فاز حاد بیمارستانی، به خوبی سپری شود .

او، بازتوانی و بازگشت مصدومان به جامعه را نیازمند حمایت درازمدت دانست که باید مورد توجه جدی قرار گیرد و اضافه کرد: روند ارایه خدمات درمانی، مورد تاکید صددرصدی خانواده ها و بیماران بود، اما از آینده آن ها نگران بودند که باید ما و مسوولان آموزش و پرورش، اقدامات لازم را انجام دهیم .

حریرچی با اشاره به وضعیت رو به بهبود مصدومانی که از ناحیه مهره کمر و قفسه سینه آسیب دیده بودند، یادآور شد: ارایه خدمات درمانی به سانحه دیدگان این حادثه، به صورت کامل رایگان است .

به گزارش ایسنا، قائم مقام وزیر بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی در حالی به شیراز سفر کرد که خبرنگاران رسانه‌ها از این سفر بی اطلاع بودند؛ پیش از این و علی‌رغم تلاش خبرنگاران برخی خبرگزاری‌ها برای تهیه عکس و گزارش از مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان هرمزگانی بستری در بیمارستان‌های شیراز و با وجود هماهنگی‌های انجام شده، این امکان فراهم نشد.

ماموران حفاظت بیمارستان‌های نمازی و شهید رجایی شیراز، تا امروز مانع حضور خبرنگاران و عکاسان ایسنا برای تهیه خبر و گزارش از این مصدومان شده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: