• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-3680-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

"کلوخ‌پز" مراسمي در انحصار اقليدي‌ها!

همزمان با رسيدن سيب‌زميني‌ در مزارع، هنگام غروب، كشاورزان خسته اجاقي از گل مي‌ساختند و آتشي برپا مي‌كردند و سيب‌زميني هاي تازه را درون آتش مي‌ريختند و شامي ساده و دلچسب فراهم مي‌كردند.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، آن روزهايي كه در گذشته دور كشاورزان اقليدي، سيب‌زميني‌هايشان را زير هيزم‌هاي گر گرفته در اجاق‌هاي گلي، مي‌پختند تا شامي براي خود فراهم كنند، شايد نمي‌دانستند پايه گذار رسمي خواهند بود كه تا امروز دوام مي‌يابد.

كلوخ‌پز، همان رسمي است كه از ديرباز تا امروز در اقليد و ميان اقليدي‌ها ماندگار شده است؛ رسمي كه با روزهاي پايان تابستان و ابتداي پائيز، فصل رسيدن سيب‌زميني‌ها و به راه افتادن بادهاي مشهور دشت بكان و چغورسياه و ... همزماني دارد.

امروز هم كشاورزان اقليدي، در گوشه‌اي از مزرعه‌ خود، اجاقي بزرگتر از آنچه پيشينيان آنان مي‌ساختند، برپا كرده و هيزم در آن مي‌ريزند و زير آن را سيب‌زميني دپو مي‌كنند و در نهايت، با خوردن سيب‌زميني‌هاي كوره پز شده، جشن برداشت محصولشان را برپا مي‌دارند.

اينكه سيب‌زميني‌ را در ميان كوره‌اي كه با كلوخ، خشت‌هاي گلي فاقد شكل هندسي خاص، ساخته شده است، مي‌پختند، شايد يكي از دلايل مهم ناميدن مراسم به‌عنوان كلوخ‌پز بوده است.

كلوخ‌پز حالا به يك آئين سنتي تبديل شده و از سال 1395 نيز با ثبت آن در فهرست آثار معنوي، پررنگ‌تر از گذشته برگزار مي‌شود.

امسال هم مانند سال گذشته، جشنواره‌اي با عنوان كلوخ‌پز در منطقه چغور سياه اقليد برگزار خواهد شد تا گامي ديگر براي پاسداشت آئين‌هاي ماندگار ديارمان برداريم.

جشنواره كلوخ‌پز به همت ميراث فرهنگي، شوراي اسلامي، شهرداري و مجمع فعالان اجتماعي اقليد روز جمعه 24 اسفند در منطقه گردشگري چغورسياه، برگزار مي‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: