• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-3780-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئيس كميسيون فرهنگي مجلس:

نبايد به فرهنگ در تخصيص بودجه نگاه دست‌ دومي داشت

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد كه در پيش‌بيني و تخصيص بودجه به فرهنگ نبايد نگاه دست‌دومي داشت.

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومي فرهنگ و ارشاد اسلامي فارس، جمشيد جعفرپور در جمع برخي از مديران فرهنگي اجتماعي استان فارس، از آمادگي کمسیون فرهنگی مجلس برای برفع مشكلات عرصه فرهنگ در استان فارس خبر داد.

او با بيان اينكه كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي جلسه‌اي را با هدف بررسي و تلاش براي رفع آسيب‌هاي حوزه فرهنگ فارس در اين استان برگزار مي‌كند، گفت: همه ارگان‌ها در یک طیف وسیع در حال فرهنگسازی هستند و فرهنگ فقط معطوف به یک یا چند نهاد خاص نیست.

جعفرپور ادامه داد: باید یک تصویر واضح از وضعیت فرهنگی استان فارس و کشور ارائه شود؛ باید دید که مدیریت فرهنگی در مرحله عمل بهتر است در دست چه کسی باشد.

او لزوم داشتن خلاقيت در حوزه فرهنگ و بهره‌بردن از فكر افزار و نرم‌افزارها را يك ضرورت دانست و گفت: اینکه مقام معظم رهبری برحمایت نظام، دولت و مجلس از گروه‌های خودجوش مردمی و جوانان مومن تاكيد مي‌كنند به این دلیل است که آنها با فرهنگ هستند و می‌توان به آنها میدان داد تا گره از دست و پای فرهنگ باز شود.

جعفرپور نگاه دست دومی به فرهنگ را از مشکلات این حوزه دانست و گفت: بحث ما همیشه با سازمان برنامه و بودجه و دولت‌ها اين است که فرهنگ را به عنوان شهروند درجه دوم می‌بینند و به این توجه ندارند که انقلاب و نظام و دولت و همه مملکت به وسیله فرهنگ شکل گرفت و می‌گیرد و نباید اولین جایی که دچار کسر بودجه می‌شود حوزه فرهنگ باشد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: