• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-4074-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

همایش کشاورزی پایدار در شيراز برگزار شد

همایش آموزشی کشاورزی پایدار با بهره گیری از میکروارگانیسم‌های مفید خاک با حضور بیش از 200 نفر از فعالان بخش کشاورزی فارس در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز برگزار شد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز؛ کیشی آسایی کارشناس کشاورزی کشور ژاپن در همايش كشاورزي پايدار با معرفی تکنولوژی em ، گفت: این تکنولوژی توسط یکی از پرفسورهای بخش کشاورزی کشور ژاپن اختراع شده است که در حال حاضر در کشاورزی بیش از 130 کشور جهان استفاده می شود.

وی با بیان اینکه تکنولوژی em در صنعت کشاورزی راهی تازه را در سطح گسترده باز کرده است افزود: em یک تکنولوژی جهانی جهت کشاورزی ارگانیک است که از باکتری های اصلی از جمله مخمرها، باکتری های فتوسنتز کننده و لاکتیک اسید تشکیل شده و تاثیر شگرفی در چرخه زیستی دارد.

آسایی افزود: در حال حاضر بسیاری از کشاورزان از سموم و آفت کش های زیادی در بخش کشاورزی استفاده می کند که امروز استفاده زیاد از این آفت ها برای محصولات کشاورزی مشکل ایجاد می کند و این درحالی است که کشاورزی دنیا به سمت محصول ارگانیک در حال حرکت است.

وی با بیان اینکه با استفاده از تکنولوژی em می توان تا حد قابل ملاحظه ای میزان استفاده از کودشیمیایی را کاهش و میزان باکتری های مفید را بالا برد اضافه کرد: شرکت امکان پذیر پارس در حال رایزنی و برقراری ارتباط برای تولید تکنولوژی em در ایران است.

کارشناس ارشد شرکت امکان پذیر پارس نیز گفت: کشاورزی پایدار سیستمی از کشاورزی است که با به کارگیری حداقل نهاده ها و کودهای شیمیایی حداکثر بهره برداری را داشته باشد.

مهدی کمالی با بیان اینکه اکوسیستم زراعی باید در راستای حمایت از آب و خاک انجام شود ادامه داد: کشاورزی پایدار نوعی بینش است که این بینش و تفکر باید در بین کشاورزان ما نهادینه شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: