• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-4174-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

فرصت سه میلیارد دلاری صندوق ضمانت ایران برای صادرات

معاون مدیر خسارت صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: تاکنون معادل دو میلیارد دلار تعهد جاری این صندوق فعال است و حدود سه میلیارد دلار امکان سرمایه‌ای برای پوشش خطرات سیاسی و تجاری برای صادرکنندگان کشور وجود دارد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس به نقل از روابط عمومي اتاق بازرگاني شيراز، محمود عابدنيا دوشنبه 20 شهريور در همايش معرفي و آشنايي با خدمات صندوق ضمانت صادرات ايران در شيراز گفت: مهمترین اولویت صندوق ضمانت صادرات ایران، بحث مهم امنیت صادرات است.

او ادامه داد:در عرصه تجارت بین المللی احتمال خطرهایی وجود دارد که صادرکنندگان می توانند برای بازارهایی که احتمال خطر در آن وجود دارد از خدمات این صندوق استفاده کند.

عابدنيا گفت: صندوق ضمانت صادرات ایران پوشش خطر پذیری مالی تجارت خارجی را پیگیری می کند و صادرکنندگان، بازرگانان و تجار ما می توانند با خیال آسوده در دنیای رقابت بین الملی حضور داشته باشند.

او ادامه داد: این در حالی است که خدمات این صندوق تنها به صادرکنندگانی ارائه می شود که قبل از وارد شدن خسارت به آنها تحت پوشش صندوق ضمانت صادرات قرار گرفته باشند زیرا این صندوق جایی می تواند وارد شود که به عنوان بیمه گر به او حق داده شده باشد.

عابدنیا گفت: در حال حاضر صندوق ضمانت صادرات ایران فرصت اعتباری 500 میلیون دلاری دارد که تا 10 برابر این میزان سرمایه معادل پنج میلیارد دلار می تواند تعهد جاری داشته باشد.

معاون مديرخسارت صندوق ضمانت صادرات ايران گفت: اكنون 900 صادرکننده از خدمات اين صندوق استفاده می کنند که از این تعداد 24 نفر از استان فارس هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: