• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-4280-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

حرف‌هاي به دل مانده رئيس حوزه‌ي هنري فارس:

جاي پنهان شدن پشت قلم و ميزها به ساخت سينما كمك كنيد

رئیس حوزه هنری استان فارس، حرف‌هايي كه طي 2 سال مديريت بر اين نهاد فرهنگي به دلش مانده بود را در مراسم قدرداني از آپاراتچي‌هاي پيشكسوت سينماهاي فارس بر زبان آورد و تاكيد كرد كه مي‌توان به‌جاي پنهان شدن پشت قلم‌ها و زير ميزها، براي ساخت سينما همدل شد و كمك كرد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، محمد كرم‌اللهي شامگاه دوشنبه 20 شهريور در مراسم قدرداني از آپاراتچي‌هاي سينماهاي فارس كه به مناسب روز ملي سينما در شيراز برگزار شد، اگرچه مدت زمان زیادی پشت تریبون نماند اما هر آنچه كه طي 2 سال گذشته بر دل گذاشته بود، بيان كرد تا پاسخي به انتقادها در خصوص وضعيت سينماهاي شيراز و فارس هم داده باشد.

او با قبول اينكه وضعيت كنوني سينما و سينماداري در فارس و شيراز در حد منزلت و جايگاه اين خطه از ايران نيست، تصريح كرد كه روز آمدنش به شيراز و قبول مسئوليت حوزه هنري فارس، هيچ قولي در خصوص سينماها نداده است.

كرم‌اللهي گفت: کسانی که پشت مطبوعات و قلم‌ها و آناني كه پشت ميزها پنهان می‌شوند که نگویند سینما حقیقتی است نيازمند توجه بدانند این که بپرسند سینما کجاست؟ سینما را درست نمی کند؛ اینکه سینما را بسازیم سینما را درست می‌کند.

او اضافه كرد: اگر در کنار هم باشیم و اگر سینما مهم باشد، اگر سینما به عنوان یک مرکز مهم فعالیت های فرهنگی، یک محرک، یک شتاب دهنده در عرصه هنر برای اهالی فرهنگ و برای مدیریت های عالی استان و کشور و برای همه آنهایی که در پهنه شهری مثل شیراز که بر بلندای عشق و و هنر و زیبایی تکیه می زند مهم باشد باید اهمیت پیدا کند و در صفحه اول اولویت‌های شهر شیراز باشد نه در صفحه آخر !

اين مدير فرهنگي افزود: پل ها را می سازیم که به حقیقت ها نزدیک شویم. خیابان ها را می سازیم که به حقیقت ها نزدیک شویم کوچه ها کوچه های ارتباط من و توست که به حقیقت ها دست پیدا کنیم پرده جادویی سینما همان حقیقت گمشده ای است که من و تو داریم برای آن زحمت می کشیم که سینما ساخته شود .

  کمتر مردم را به نام سینما، مهمان زیرزمینی ها کنیم !

رئيس حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس خطاب به مسئولین استان اظهار داشت: مسوولین اجرایی استان! عزیزان مسوول در شهرداری شیراز! کمک کنید که سینما ساخته شود! به جای آنکه عدم توجه و اولویت مان را برای سینما پنهان کنیم، خودمان هویدا و نمایان سینماها را بسازیم! کمتر مردم را به نام سینما، مهمان زیرزمینی ها کنیم! تشخص سینما کجاست ؟! فرهنگ سینما و سینماداری کجاست؟ !

وی گفت: خیلی ها قول دادند ولی من تا مطمئن نشدم و همه موضوع را ندیدم قول ندادم خیلی ها قول دادند و بعد رسانه ها را در جایگاهی قرار داده بودند که نمی دانستند چگونه با مردم حرف بزنند اما دست مطبوعات درد نکند. دست همه آنها که در حوزه‌های خبری و گزارشی حرکت کردند درد نکند باز هم ادامه دهید مصاحبه کنید اماهمه مطالبه تان از حوزه هنری نباشد از شهر بخواهید از استان بخواهید از کلیت ساختار استان بخواهید از ما هم طلب کنید به اندازه سهم خودمان در خدمت تانیم

کرم‌اللهی افزود: ان شاءالله همه امیدمان این است سال آینده پردیس سینمایی سعدی را در محل سینما سعدی ایجاد کنیم و همزمان پردیس سینمایی حافظ را در خیابان زند داشته باشیم دو پردیس سینمایی را در دستور کار داریم

او ادامه داد: کارهای مطالعاتی این پروژه‌ها انجام شده نقشه برداری هایش تمام شده و نکاتی با شهرداری و دوستان ذی مسوول در امر سینما ها داریم البته جا دارد از مسوولین امور سینماهای حوزه هنری فارس تشکر کنم که علیرغم همه فشارها این کار را به دقت پیگیری می کنند

رئيس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس خبر خوشی نیز داد و گفت: ان شاءالله هفته آینده با همراهی مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز شروع فعالیت یک سینمای جدید صادر و سینما صدرا در شهر صدرا افتتاح مي‌شود.

روز سینما روز جهان عفیف صلح طلب عاشق هستی است

او همچنين گفت: روز سینما را باید به جهان و جهانیان تبریک گفت چرا که این هنر هنر بالنده جهان امروز است و هر عاشقی از خیل عاشقان سینما که پا در محفلی سینمایی می گذارد تحکیم کننده رابطه حقیقی بین انسان و آرزوهایش، انسان و غم هایش، انسان و معرفت و شناخت و سواد و اندیشه اش است .

کرم اللهی گفت: اینگونه است که تاکید می شود سینما زنده است سینما چه دیجیتال و چه غیر دیجیتال یک رگه درونی حقیقی را همراه خویش تا اعماق اعصار و فردای فردا با خویش حمل می‌کند و آن حقیقتی ست که در پهنه معنویتی بلند که بندگی خدا و خدمت به خلق خدا ست با خود همراه می برد و اینگونه بر سریر هنر جهان تکیه بشکوه و بالنده می زند، چون سینما رگ حیات فردای ماست و پنجره ای به سوی آینده.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: