• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-4374-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور در شيراز افتتاح شد

سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور(سیماک) به همراه سامانه‌هاي پيك موتوري انلاين (پستمن) و تجارت الكترونيك پست فارس رونمايي و راه‌اندازي شد.

  به گزارش ايسنا منطقه فارس، سه شنبه 21 شهريور طي مراسمي سامانه سيماك به همراه سامانه‌هاي پيك موتوري آنلاين و تجارت الكترونيك پست فارس در شيراز با حضور حسين مهري معاون وزير ارتباطات، مدير كل پست فارس، رئيس  سازمان بودجه و برنامه ريزي استان فارس و فرماندار شيراز، رونمايي شد.

مدير كل پست فارس در معرفي اين طرح گفت: اين سامانه به لحاظ ماهيت يك زير ساخت نرم افزاري براي مديريت يكپارچه املاك و اماكن است.

احمد واعظي پور افزود: اين سامانه قادر است تراكنش و فرايند كاري، اداري، مربوط به امور املاك و اماكن را در ميان دستگاه‌هاي اجرايي ذي‌ربط التكرونيكي كند.

وی  گفت: طرح‌های اقتصاد مقاومتی پست 4 زیر پروژه دارد که از جمله «به هنگام سازی کدپستی» که از سال 1395 کلید خورد تاکنون مجموعا 3 میلیون و 320 هزار رکورد اطلاعات استان فارس ثبت شد .

واعظ پور از اعتباری که در این باره هزینه شده گفت و افزود: بالغ بر 2.5 میلیارد تومان از اعتبارهای ملی به این طرح اختصاص یافت .

وی با بیان اینکه در فارس 2 میلیون و 200 هزار مکان وجود دارد، گفت:  تاکنون 2ميلیون و 100 هزار پلاک در استان نصب شد .

مدیرکل پست فارس از پیوستن شهرداری شیراز، اداره ثبت اسناد، شرکت گاز و برخی از دستگاه‌ها خبر داد و گفت: اکنون این دستگاه‌ها بدون احراز کدپستی خدماتی ارایه نمی‌دهند و کاملا الکترونیکی عمل می‌کنند .

واعظ پور اعلام کرد: در استان فارس 8 شهر از جمله شیراز دارای نقشه پارسل و اتوکد هستند که این شامل روستاها هم خواهد شد؛ این درحالی‌ست که در زیر پروژه سوم طرح سیماک قرار دارد که 28 دستگاه اجرایی قرار می‌گیرد .

وی وجود 85 درصد اطلاعاتی که مربوط به کدپستی ها در شیراز است خبر داد و افزود: با توجه به کسب و کارهای نو و ایجاد شغل‌های جدید 100 هزار شغل سهم وزارت ارتباطات است که طرح پیک موتوری آنلاین در این راستا قرار گرفت و در حال حاضر 153 نفر ثبت نام کردند .

واعظ پور از راه اندازي اپلیکیشن «پستمن» به سامانه پیک موتوری آنلاین پست فارس هم خبر داد و افزود: این سامانه در دسترس کاربران است و قابلیت پرداخت نقدی و برخط دارد .

مدیرکل پست فارس گفت: در ایجاد درگاه الکترونیک به این نتیجه رسیدیم که کارهای پست در بخش خصوصی ناشناخته است.

واعظي خاطر نشان كرد: مشاغل هنر در خانه ايجادلید خانگی در این حوزه قرار گرفته است؛ در این خصوص هم طرحی با عنوان «هنر در خانه» داریم که تولیدکنندگان خانگی در سامانه تجارت الکترونیک قرار می‌گیرند؛ تاکنون 6 توليد خانگي در اين حوزه قرار گرفته است.

مدیرکل پست فارس افزود: افزون بر 45هزار مترمربع ملک در استان وجود دارد که ظرفیت گسترده‌ای در ایجاد اشتغال در اختیار پست استان قرار داده است .

به گزارش ايسنا اين سامانه اولين بار در كرمان و سپس در البرز، گلستان، اصفهان و اينك نيز فارس به عنوان پنجمين استان به اين سامانه سراسري پيوست .

طرح بهره برداري از سامانه سيماك كه فراورده دانش بنيان است در 2 قالب پروژه زير بنايي و فراگير به تصويب ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي رسيده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: