• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-4674-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

برنامه‌های هفته بزرگداشت صادرات در فارس مشخص شد

معاون تحقیق و توسعه و عضو هيئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز گفت: امسال ویژه برنامه هفته بزرگداشت صادرات از شش تا دهم آبان ماه در استان فارس برگزار خواهد شد .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومي اتاق بازرگاني شيراز، یلدا راهدار سه‌شنبه 21 شهريور در جلسه ستاد برگزاری روز و هفته صادرات استان فارس، گفت: هرسال به مناسبت روز ملی صادرات، 29 مهر، ویژه برنامه هایی در استان فارس برگزار می شود.

او با بيان اينكه از سال گذشته، به واسطه اهميت صادرات يك هفته به برنامه‌هاي مرتبط اختصاص داده شد، گفت:  براساس برنامه‌ریزی‌های اولیه روزهای این هفته به بخش هایی مرتبط با توسعه صادرات استان از جمله صندوق ضمانت صادرات، استاندارد، کمرگ و حق العمل های صادرات، کشاورزی و تشکل های صادراتی اختصاص می یابد که برنامه های هر بخش در قالب نشست های تخصصی، کارگاه های آموزشی و همایش ها دنبال خواهد شد .

راهدار ادامه داد: هر روز از هفته بزرگداشت صادرات استان به نام های متناسب مزین می شود که متناسب با هر روز برنامه های ویژه ای برای مخاطبان برنامه ریزی و اجرا می شود .

او اضافه کرد: تلاش می کنیم برنامه های این هفته متناسب با رشد و توسعه بخش صادرات استان، حل مشکلات زیربنایی و تکریم صادرکنندگان فعال و نمونه در استان باشد .

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس نیز گفت: هر ساله به مناسبت روز ملی صادرات، صادرکنندگان نمونه در کشور انتخاب می شوند که فراخوان این مهم از 20 شهریور تا دهم مهرماه جاری برای ثبت نام صادرکنندگان اعلام شده است .

سید رضا ساداتی با دعوت از صاحبان بنگاه های اقتصادی و صادرکنندگان استان برای ثبت نام در این فراخوان ادامه داد: استقبال و مشارکت فعالان اقتصادی استان سهم ما در انتخاب صادرکننده نمونه در کشور را افزایش می دهد که سال گذشته سهمیه استان فارس در صادرکننده نمونه 25 نفر بود که 19 واحد از این استان به عنوان صادرکننده نمونه تقدیر شدند .

وی عنوان داشت: سال گذشته در هر بخش کشاورزی، میوه و سیفی، گیاهان دارویی، صنایع ساختمان، پتروشیمی، بازرگانی عمومی، خدمات و فناوری و IT واحدهایی برای انتخاب صادرکننده نمونه ملی معرفی شدند که پیشنهاد ما برای امسال افزوده شدن دو بخش نرم افزار و تجارت الکترونیک برای معرفی صادرکننده نمونه به این بخش هاست .

ساداتی افزود: در هفته صادرات استان مشخص کردن استان فارس در اظهارنامه های کمرگی و تجلیل از پنج واحد بسته بندی، برند معتبر و واحدهای نوپا در استان به عنوان برتر بنا به انتخاب کمیته استانی هفته صادرات استان مورد توجه قرار گیرد .

او از دیگر برنامه های امسال هفته صادرات را صدور کارت های ویژه با امضای استاندار برای استفاده از تسهیلات و امکانات با اولویت ویژه، برای صادرکنندگان برتر استان در سطح کشور و استان عنوان کرد .

وی بیان کرد: امسال دولت تسهیلات ارزان قیمت با کارمزد 11 درصد به صادرکنندگان ارائه می کند که باید ساز و کاری اندیشیده شود که بانک های عامل این تسهیلات را با اولویت ویژه در اختیار صادرکنندگان برتر استانی و کشوری قرار دهند .

ساداتی گفت: باتوجه به مصوبه هیات وزیران، دستگاه های اجرایی می توانند کمک هایی را در راستای مشوق ها به بخش صادرات داشته باشند که امیدواریم دستگاه های اجرایی استان از این ظرفیت قانونی برای حمایت از صادرات و صادرکنندگان استان استفاده کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: