• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-4580-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر شیراز:

گردشگری شیراز با جشنواره‌های رویدادمحور رونق می‌یابد

رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز گفت: برای رونق گردشگری شیراز باید جشنواره‌های رویداد محور در حوزه‌های مختلف ادبی و هنری در شیراز برپا شود .

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس به نقل از روابط عمومي شهرداری شیراز، سولماز دهقانی در شب شعر سومين جشنواره شيراز شناسي با اشاره به ابعاد مختلف گردشگری در شیراز، گفت: امیدوارم در شورای جدید بتوانیم با برپایی جشنواره‌ها و رویدادهای فرهنگی، ادبی و هنری در حد ملی و بین‌المللی شاهد حضور چهره‌های مطرح در شیراز باشیم .

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز تصریح کرد: هر چند شیراز چهره هایی دارد که در حد ملی و بین المللی می‌درخشند .

دهقانی با بیان اینکه در بحث گردشگری می‌توانیم رویداد محور کار کنیم، عنوان کرد: برای رونق گردشگری شیراز باید جشنواره‌های رویداد محور در حوزه‌های مختلف ادبی و هنری در شیراز برپا شود .

شاعران معاصر حافظان فرهنگ و تمدن غنی شیراز هستند

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز نيز گفت: شاعران معاصر شیراز میراثداران و حافظان فرهنگ و تمدن غنی این شهر هستند .

احمد همتی بوشهري با اشاره به اینکه فرهنگ، ادب و آداب هر شهر، ویژه همان شهر است که از گذشتگان به ما رسیده است، گفت: شعرای معاصر ما در شهر شیراز حافظ فرهنگ و ادبیات این شهر هستند .

وی خاطرنشان کرد: شیراز شهری است که شیرازه تمدن و فرهنگ اسلامی ایرانی است و از خیلی لحاظ در زمینه ادب و هنر از بسیاری از شهرهای کشور برتر است .

معاون فرهنگی شهردار شیراز با اشاره به اینکه دو رکن از ارکان خمسه ادبیات کشورمان در شیراز است، تصریح کرد: با توجه به اینکه مهمترین ابزار انتقال این مفاهیم و فرهنگ زبان هنر است پاسداشت این زبان ارزشمند ضرورت دارد .

همتی بیان کرد: انجمن‌های شعر نه تنها در شیراز که در تمامی استان فعالیت‌های خوبی دارند و مردم برای حضور در این انجمن‌ها علاقه زیادی نشان می‌دهند .

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با بیان اینکه مرکز شیرازشناسی به صورت چند بعدی به شهر شیراز نگاه می‌کند، عنوان کرد: این مرکز هم به مسائل شیرازشناسی در ابعاد صنایع دستی و هنرهای تجسمی و هم به آداب، رسوم، فرهنگ و هنر شهر نگاه ویژه دارد .

وی با تاکید بر لزوم توجه هرچه بیشتر شورای اسلامی شهر شیراز به تقویت زیرساخت‌های گردشگری به منظور رونق اقتصاد هنر و افزایش درآمدهای ناشی از گردشگری و هنر در سومین حرم اهل بیت (ع)، خاطرنشان کرد: در این زمینه یکی از کارهایی که می‌شود انجام داد همین فعالیت‌هایی است که در مرکز شیرازشناسی انجام می‌شود .

معاون فرهنگی شهردار شیراز با بیان اینکه شعر و ادبیات، برنده‌ترین و قاطع‌ترین زبان انتقال مفاهیم فرهنگی و اجتماعی است، گفت: یکی از مهمترین راه‌های برطرف کردن آسیب‌های اجتماعی کمک گرفتن از شعرا است .

همتی تصریح کرد: بسیاری از حکایات و اشعار سعدی شیرازی راهکارها و نکته‌های آموزشی ارزنده‌ای در زمینه‌های تربیتی ارائه کرده است که صدها دانشکده علوم تربیتی آنها را در خود ندارد .

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز بر بهره‌گیری از این نکات ارزشمند و حکایات آموزنده در آموزش‌های شهروندی تاکید کرد .

همتي گفت: با دانش بنیان عمل کردن در شهری که خاستگاه علما، صلحا، بزرگان و ادیبان جهانی است باید برای معرفی هرچه بیشتر داشته‌های شهر و ظرفیت‌های کنونی و استفاده از این ظرفیت‌ها برنامه‌ریزی شود .

براساس اين گزارش، شب شعر جشنواره شيراز شناسي ميزبان جمعي از اساتيد حوزه ادبيات و شاعران شيراز بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: