• پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-4874-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئيس سازمان صنعت فارس:

تعداد 1100 واحد توليدي فارس در صادرات و واردات فعال است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت : از میان 4 هزار و 235   واحد صنعتی و581 واحد معدنی فعال، تعداد 1100 واحد در عرصه صادرات و واردات   فعال است.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، علي همتي پنجشنبه 23 شهريور در بازديد از واحدهاي توليدي فعال حوزه صادرات و واردات در فارس، گفت: با توجه به اهميت گسترش صادرات غيرنفتي و در راستاي بهره‌مندي فارس از ظرفيت‌هاي صادراتي و رفع موانع رشد، شرايط و رويكرد صادرات محور در كارگروه توسعه صادرات فارس مد نظر است.

همتی ضرورت تامین بخشي از نیازهای واحدهای تولیدی از طریق واحدهای تامین کننده استان را یاد آورشد و توجه به "زنجیره ارزش در صنعت  و معدن" را در راستای توان حداکثری تولیدات و افزایش اشتغال مورد تاکید قرارداد .

او با بيان اينكه واحدهای صنعتی استان فارس با رویکرد صادرات محور،  بازسازی و نوسازی می‌شود، گفت: ضرورت دارد سرمایه گذاری‌ها و تزریق منابع استان را به سمتی هدایت کرد که به ارتقا شاخصه‌های تولید و اشتغال و توسعه صادرات در بخش‌های مرتبط منجر شود.

همتي با بيان اينكه بسیاری از واحدهای صنعتی استان فارس برای افزایش توان رقابت در بازارهای مختلف نیازمند تجهیز و نوسازی ماشین‌آلات است، گفت: واحدهای قدیمی استان که نیاز به ارتقا تولیدات دارد شناسائي شده و امسال با رويكردي متفاوت به دنبال احياء آنها هستيم.

او افزایش صادرات غیرنفتی، برندسازی تولیدات استان،‌ هموار كردن مسیر ترانزيت كالا و احداث و تجهیز ترمینال براي توسعه صادرات و استفاده از ظرفیت‌های موجود تولیدات صادراتی را از اولویت‌هاي سازمان صنعت عنوان كرد.

به گفته همتي معتقد است كه با توجه به پرداخت تسهیلات رونق تولید، بهترين و موثرترين راه برون رفت از مشكلات صنايع كوچك و متوسط افزايش كيفيت كالا با هدف عرضه محصول در بازارهاي خارجي است؛ تولید در واحدهای صنعتی و معدنی باید آگاهانه و با مدیریت علمی و صحیح انجام و شناخت نيازهاي بازار هدف در اين امر اهيمت دارد.

همتي با تاكيد بر لزوم فراهم كردن زمينه صادرات، گفت: بايد در كنار افزايش كيفيت و رعايت استانداردهاي جهاني، براي نفوذ به بازارهاي جديد تلاش كرد.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس اعتقاد دارد واحدهاي توليدي اين استان توان حضور و رقابت در بازارهاي خارجي را دارد لذا با توجه به ظرفيت‌هاي توليدي در بخش‌هاي مختلف، ضرورت دارد كه توليد با نگاه صادرات محور باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: