• سه شنبه ۴ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-1414-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

جمع‌آوري معتادان پرخطر در شيراز

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس از جمع آوري معتاد حاد و پُرخطر از سطح شهر توسط موسسه پارك سلامت روان تحت نظارت بهزيستي فارس خبر داد .

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس محمدرضا ابراهيمي سه‌شنبه 4 مهر به خبرنگاران گفت: پس از توافقات به عمل آمده بين ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان بهزيستي كشور مديريت مراكز نگهداري، درمان و كاهش آسيب معتادان موضوع ماده 16 به سازمان‌ بهزيستي محول گرديد .

وي افزود: مديريت مركز نگهداري، درمان و كاهش آسيب معتادان موضوع ماده 16 شيراز مطابق با دستورالعمل ابلاغي نيز به اداره كل بهزيستي استان فارس محول شد .

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس به اهميت ساماندهي معتادان بويژه معتادان حاد و پُرخطر اشاره و اضافه كرد: با تعامل و هماهنگي به عمل آمده پس از واگذاري مركز ماده 16 به سازمان بهزيستي، مقرر گرديد اين طرح با جديت هر چه بيشتر در جهت مسير درمان و كاهش آسيب‌هاي اجتماعي ادامه يابد .

وي در ادامه خواستار همكاري و تعامل كليه‌ي دستگاه‌ها در امر ساماندهي معتادان حاد و پُرخطر شد و بيان داشت: بايد هر فردی که در این راستا تعصب و احساس انسانی دارد، در این مبارزه شرکت كند و لازمه تحقق این امر تلاش همگانی برای ریشه‌کنی این آسیب است و لذا تنها نمی‌توان از دستگاه خاصی انتظار مبارزه با معضل اعتیاد را داشت .

ابراهيمي با بیان اینکه افزایش روزافزون افراد در دام اعتیاد در جامعه باعث بروز آسيب‌هاي اجتماعي می‌شود، حمایت از افراد گرفتار در دام اعتیاد را موجب کاهش آسیب های اجتماعی و همچنین جرائم در جامعه قلمداد و اضافه كرد: آمارها حاکی از آن است که بسیاری از جرائم از جمله سرقت، توسط معتادین صورت می‌گیرد و چنانچه تدابیر لازم در خصوص کنترل مصرف مواد مخدر به نحو شایسته صورت گیرد قطعاٌ شاهد کاهش بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه خواهیم بود .

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با موادمخدر فارس از اجراي مجدد ساماندهي معتادان ابراز خرسندي و اضافه كرد: مرکز نگهداري، درمان و كاهش آسيب معتادان موضوع ماده 16 شيراز یک مرکز مجهز درمانی؛ اقامتی و کارگاهی تبدیل شده است و معتادان بعد از بهبود کامل در این مرکز با حرفه‌آموزي در زمینه‌های مختلف همچون خياطي، جوشكاري، برق‌كشي ساختمان، نقاشي ساختمان، لوله‌كشي ساختمان و... خود را جهت حضور در جامعه احیا می‌کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: