• چهارشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 967-1180-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

بازدید استاندار فارس از پروژه‌هاي ملی ميراث فرهنگي در شيراز

استاندار فارس از 2 پروژه ملي باغ موزه مشاهير و موزه منطقه‌اي، ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان فارس بازديد كرد .

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، اسماعيل تبادار، استاندار فارس با همراهي رئيس سازمان برنامه و بودجه و مديركل ميراث فرهنگي فارس، از پروژه‌هاي ملي باغ موزه مشاهير و موزه منطقه‌اي كه بيش از 8 سال قبل در شيراز آغاز شده و هنوز كمتر از 50 درصد پيشرفت فيزيكي دارد، بازديد كرد .

مدیر کل میراث فرهنگی، صنايع‌دستي و گردشگري استان فارس در توضيح پيرامون اين پروژه‌ها گفت: عمليات اجرايي اين دو پروژه به سال 88 باز مي‌گردد .

مصيب اميري زيربناي اين 2 پروژه را بالغ بر 26 هزار مترمربع اعلام و اضافه كرد: اين 2 پروژه حدود 45 درصد پيشرفت فيزيكي دارد و كارگاه‌هاي فني آنها فعال است .

اميري با بيان اينكه تاكنون 200 ميليارد ريال در اين دو پروژه هزينه شده است، گفت: تكميل اين پروژه‌هاي ملي نيازمند 400 ميليارد ريال اعتبار است .

به گزارش ايسنا، عمليات اجرايي طرح باغ موزه مشاهیر كه عمليات اجرايي آن مهرماه سال 87 آغاز شد، قرار است بعد از تكميل 48 نفر از بزرگان ادبی ایران و جهان مانند حافظ، سعدی، خواجوی کرمانی، فردوسی، غزنوی، خیام، مولانا، ملک الشعرای بهار، نیما یوشیج، صائب تبریزی، گوته، هگل، شکسپیر، تولستوی، تاگور، دانته و ... را معرفي كند .

همچنين موزه منطقه‌اي هم طرحي است كه براي معرفی تاریخ و تمدن، فرهنگ، اقلیم، اشیا و دوره‌های تاریخی پيش‌بيني شده و مراحل ساخت را طي مي‌كند .

به گزارش ايسنا پروژه باغ موزه مشاهير، بخشی از طرح توسعه حافظیه و تبدیل پهنه زمین قرار گرفته بین بلوار هفت‌تنان، چهاراه حافظیه و چهارراه ادبیات به کاربری فرهنگی و گردشگری محسوب می‌شود .

در طراحي پروژه، ايجاد نارنجستان و ساخت و نصب مجسمه و تنديس‌ها و سرديس‌هاي بزرگان ادب و فرهنگ ايران و جهان، پيش‌بيني شده است .

اين پروژه مشتمل بر 48 باغ چهارنارنج است كه هدف معرفي 48 تن از مشاهير ادبي، فرهنگي و هنري ايران و جهان را دنبال مي‌كند .

مساحت اين پروژه ۲ هکتار و ۴۰۰ مترمربع و زيربناي آن 22 هزار مترمربع خواهد بود و علاوه بر باغ‌هاي مختلف، امكاناتي نظير تالار اجتماعات، سالن‌هاي آمفي‌تئاتر و ... در آن پيش‌بيني شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: