• چهارشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 967-1280-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون سیاسی استانداري فارس تاكيد كرد

برگزاري يادروز حافظ با حفظ حرمت محرم

معاون سياسي،‌ امنيتي و اجتماعي استانداري فارس بر لزوم برنامه‌ريزي مناسب در برگزاري آئين يادروز حافظ با حفظ حرمت و احترام ماه محرم تاكيد كرد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس به نقل از روابط عمومي استانداري فارس، هادي پژوهش در جلسه هماهنگي بزرگداشت ياد روز حافظ با اشاره به لزوم پاسداشت جايگاه جهاني حافظ، گفت: برنامه‌ریزی‌ها به شکلی باشد که از توان و ظرفیت تمام دستگاه‌ها و نهادها برای برگزاري اين آئين استفاده شود.

وي تصريح كرد: بايد از ظرفيت حافظ و سعدي در فارس بيش از آنچه كه تاكنون استفاده كرده‌ايم بهره ببريم و اين يك ضرورت فرهنگي براي پرداختن به داشته‌هاي غني كشور است .

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري فارس با تاكيد بر دعوت از شخصيتي ملي به عنوان سخنران ويژه مراسم يادروز حافظ گفت: مراسم یادروز حافظ طبق روابط هرسال در روزهاي 19 و 20 مهرماه برگزار مي‌شود.

پژوهش با اشاره به حضور شخصيت‌هاي ملي و ميهمانان خارجي در مراسم يادروز حافظ، گفت: همزمان با مراسم يادروز حافظ، برگزاري نشست‌های تخصصی و نمايشگاه نيز پيش‌بيني شده است.

معاون سياسي استانداري فارس گفت: هر چند در طول سال بخش هاي تخصصي و علمي در باب حافظ شناسي فعال است اما اقدامات انجام شده براي استفاده مطلوب از ظرفيت‌هاي فرهنگي اين شخصيت جهاني كفايت نمي‌كند و بايد تلاش بيشتري انجام شود.

پژوهش همچنين تصريح كرد: حافظ در ادبیات و عرفان بر گرفته از قرآن جایگاه رفیعی دارد و دستگاه‌های فرهنگی باید زمینه شناخت بیشتر از اين شخصيت خصوصا در نسل جوان را در طول سال فراهم كنند.

به گزارش ايسنا، در تقويم ملي ايران، روز 20 مهرماه به نام خواجه شمس‌الدين حافظ شيرازي، نام‌گذاري شده است و هر سال برنامه‌هايي در بزرگداشت اين روز در ايران و سراسر جهان برگزار مي‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: