• چهارشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-1074-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس:

مديران نگاه فراگير و توسعه‌اي داشته باشند/
مخالف تغيير كاربري فضاي سبز هستم

استاندار فارس با تبيين ديدگاه‌ها و اولويت‌هاي خود بر لزوم توجه تمام مديران خصوصا اعضاي اصلي شوراي برنامه‌ريزي توسعه استان به داشتن نگاهي فراگير و توسعه‌اي و پرهيز از بخشي نگري و عملكرد جزيره‌اي در مصوبات اين شورا تاكيد كرد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، اسماعيل تبادار عصر چهارشنبه 5 مهر در جلسه شوراي برنامه‌ريزي و توسعه فارس گفت: اين شورا يكي از مجموعه‌ها و شوراهايي كه با برخورداري از سرمايه‌ انساني مطلوب مي‌تواند در توسعه استان نقش‌آفرين باشد، محسوب مي‌شود.

وي از مديران خصوصا اعضاي اصلي شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان فارس خواست كه به مصوبات اين شورا به‌عنوان مبناي برنامه‌ريزي براي توسعه فراگير فارس توجه داشته باشند و با پرهيز از بخشي‌نگري و عملكردي جزيره‌اي نسبت به نقد و بررسي ريزبينانه مسائل اقدام كرده و طرح و نظرات خود را به شكلي كامل و جامع ارائه دهند.

او گفت: داشتن نگاه اولويت‌بندي مي‌تواند به‌ توسعه فارس به‌عنوان هدف اصلي اين شورا كمك كند، داشتن نگاه بخشي و جزيره‌اي ما را دچار مشكل خواهد كرد؛ اگر بنا به طرح موضوعي در حوزه حمل و نقل است بايد به‌عنوان يك زيرساخت براي توسعه تمام بخش‌ها به آن نگاه و در مورد طرح‌ها تصميم‌گيري كرد.

تبادار يكي از مسائل مهم استان فارس را بحث آب دانست و لزوم توجه به طرح‌هاي تاثيرگذار در استفاده از تمام ظرفيت‌ها براي بهبود شرايط كنوني را يادآور شد و گفت: توسعه بايد بر مبناي تمام ظرفيت‌هاي بالفعل و بالقوه استان باشد.

او لزوم بهره‌گيري از نظرات كارشناسي اساتيد دانشگاه و پژوهشگران و صاحب‌نظران در حوزه‌هاي مختلف متناسب با مسائل مطرح در جلسات شوراي برنامه‌ريزي استان فارس را يادآور و متذكر شد: استفاده از ظرفيت دانشگاه‌ها و اساتيد دانشگاهي بايد در عمل انجام شود.

مديران از يكديگر شكايت نكنند

استاندار فارس بر ضرورت هم‌افزايي مسئولان اداره‌ها و نهادها و سازمان‌هاي مختلف تاكيد و خاطرنشان كرد: نبايد با جزيره‌اي فكر كردن، ايجاد مشكل كرد؛ اين خيلي بد است كه يك مدير عليه مدير ديگر شكايت داشته باشد.

او اعتبارات را جزئي از مسائل مد نظر شوراي برنامه‌ريزي دانست و گفت: هيچ كس نمي‌تواند مدعي باشد كه امور را مي‌توان به شكل فردي پيش برد.

استاندار فارس با بيان اينكه تنها مسائل عمراني اولويت او نخواهد بود، گفت: همه دستگاه‌ها و مسائل مرتبط با دستگاه‌ها و مديريت‌ها را به‌عنوان اولويت نگاه مي‌كنم.

اعتبارات فارس اغناء كننده نيست

تبادار با تصريح اينكه اعتبارات فارس با جمعيت و وسعت و ظرفيت‌هاي اين استان تناسب ندارد، لزوم انديشيدن راهكارهايي براي رفع امور را يادآور شد و گفت: ضمن اينكه بايد براي بهره‌بردن مطلوب از همين اعتبارات قليل تلاش مضاعفي داشته و سالانه به‌دنبال افزايش آن باشيم، بايد بر تجديد نظر جدي در زمينه اعتبارات استان را دنبال كنيم.

او اضافه كرد: اعتبارات ملي و استاني در فارس اغناء كننده نيست و بايد از ظرفيت‌هايي نظير بانك‌ها، بخش خصوصي و ساير راهكارها را مد نظر قرار داد.

استاندار فارس با تاكيد بر لزوم استفاده از ظرفيت‌هاي بخش خصوصي، گفت: تمام طرح‌ها اگر مشكل زيست‌محيطي ندارد بايد مورد موافقت قرار گيرد زيرا امروز و علي‌رغم بهبودي كه در وضعيت بيكاري فارس حاصل شده، اشتغال پايدار از اولويت‌هاي جدي است.

حل مشكل بيكاري و ايجاد اشتغال پايدار

تبادار گفت: از همه درخواست مي‌كنم زمينه را براي اشتغال پايدار فراهم كنند؛ بايد سرمايه‌گذار در فارس احساس كند از او به‌خوبي استقبال مي‌شود، من در استقبال از سرمايه‌گذاران پيشقدم هستم و از نشست و برخاست با سرمايه‌گذار هيچ نگراني ندارم؛ رفتار مطلوب با سرمايه‌گذاران خصوصا در اين شرايط را ممدوح و پسنديده مي‌دانم.

استاندار فارس اشتغال، رفع بيكاري و رونق اقتصادي را از مهمترين اولويت‌ها بيان و اضافه كرد: بخش‌ زيادي از آسيب‌هاي اجتماعي ناشي از مسائل اقتصادي و بيكاري است.

تبادار تاكيد كرد كه هيچ محدوديت اعتباري براي توسعه طرح‌هاي گلخانه‌اي در فارس وجود ندارد و گفت: بحث اجرايي كردن مصوبه توسعه آبياري نوين در عرصه‌هاي كشاورزي را بايد به شكل كامل دنبال كرد.

مخالف جدي تغيير كاربري فضاي سبز هستم

او خود را از مخالفان جدي تغيير كاربري فضاي سبز معرفي و تصريح كرد: حفاظت و صيانت از فضاي سبز و خصوصا باغ‌هاي شيراز را به‌عنوان اولويت در نظر دارم و حتي اجازه ورود به اين مباحث را نمي‌دهم مگر آنكه طرح تمام راهكارها را گذرانده باشد.

استاندار فارس گفت: من با رفاه مردم مخالف نيستم اما اعتقاد دارد كه حفاظت و صيانت از باغ‌ها عاملي است كه موجب رفاه شهروندان خواهد بود؛ بر همين اساس معتقد به توسعه فضاي سبز در عرصه‌هايي كه امكان آن وجود دارد هستم.

تبادار همچنين يكي از مهمترين راهكارهاي بهبود وضعيت اعتبارات استان فارس را جذب سرمايه‌گذاران داخلي و خارجي دانست و با بيان اينكه بايد استفاده حداكثري از ظرفيت‌هاي بخش خصوصي كرد، گفت: بايد از حداقل‌هاي سرمايه‌گذاري هم بهره‌ببريم

استاندار فارس آب به‌ويژه آب شرب را يكي از اولويت‌هاي مد نظر خود دانست و ابراز اميدواري كرد كه در آينده با استفاده از تمام راهكارها، وضعيت كنوني استان بهبود پيدا كند. تبادار با تاكيد براينكه تعيين تكليف شهردار شيراز يك ضرورت است، گفت: مگر مي‌شود شهر براي مدت طولاني بدون شهردار باشد.

تعيين تكليف شهردار شيراز طي روزهاي آينده

استاندار فارس تصريح كرد: ان‌شاءالله اميدواريم در اسرع وقت و طي چند روز آينده مسئولان ذيربط توجه كرده و موضوع مديريت شهري شيراز حل شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: