• دوشنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-1274-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان شيراز:

توسعه پالايشگاه شيراز يك ضرورت است

فرماندار شهرستان شيراز اعتقاد دارد كه توسعه پالايشگاه شيراز در شرايط كنوني و به واسطه تاثيرگذاري آن بر اشتغال و اقتصاد استان فارس يك ضرورت است.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس به نقل از روابط عمومی فرمانداری شیراز حيدر عالیشوندی در جلسه شوراي اداري بخش زرقان گفت: توسعه پالایشگاه‌ها با صنعت روز دنیا همگام شده و می‌توان پالایشگاه شیراز را نیز مثل تمام کلان شهرهاي كشور توسعه داد.

او با تاكيد بر اينكه با توجه به حجم اشتغالزايي اين صنعت بايد با تمام توان اجرايي شدن اين پروژه‌ي ملي را دنبال كرد، گفت: سرمايه‌گذار پروژه‌ي توسعه‌ي پالايشگاه شيراز آماده است؛ بايد قدر اين پتانسيل را بدانيم؛ چنين اقدامي علاوه بر تاثيرات منطقه‌اي و استاني، در سطح ملي داراي اثر خواهد بود.

فرماندار شيراز همچنين با تاكيد براينكه حل مشكل حمل و نقل عمومي در بخش زرقان و شهر لپويي با مشاركت بخش خصوصي امكان پذير است، گفت: اگر متقاضی ايجاد شركت حمل و نقل در شهر لپويي وجود داشته باشد، زمينه براي تامين تسهيلات فراهم است.

عاليشوندي مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي را مكلف به ارائه برنامه‌هاي اجرايي به معاونت عمراني فرمانداري شيراز دانست و تصريح كرد: روند اجرایی پروژه‌های عمرانی را به شكل هفتگی رصد می‌کنیم.

فرماندار شيراز گفت: به تمام قول‌هايي كه براي رفع مشكلات مردم منطقه‌ داده‌ايم عمل خواهيم كرد همانطور كه در هفته دولت بسياري از طرح‌هاي عام‌المنفعه در بخش زرقان به بهره‌برداري رسيد.

ايجاد شهرك‌هاي صنعتي هنوز در مرحله شعار است

نماينده مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي نيز گفت: حکومت حضرت علی (ع) نمونه‌ي یک حکومت مدون با در نظر گرفتن معیشت مردم بود؛ اجرای عدالت در ساختار حکومتی اصل بود و در جمهوری اسلامی نیز توزیع عادلانه قدرت و ثروت و تسهیلات مردم باید اینگونه باشد .

مسعود رضايي با بيان اينكه فلسفه شهادت امام حسین (ع) نیز اجرای عدالت بود و امروز باید در تمام شهرها و روستاها بر این مقوله تاکید و به‌ آن عمل شود؛ گفت: آوردن امکانات به شهرهای کوچک و روستاها زمینه ساز اشتغال و توسعه شهری است؛ باید اشتغال را به معنی واقعی دنبال کرد .

رضایی با تصريح اينكه در زمینه اشتغال بسیار عقب هستیم؛ گفت:‌ تنها راه حل مشكل اشتغال زمینه سازی تسهیلات سرمایه گذاری در بخش خصوصی است؛ نماینده‌ي مجلس نقش نظارتی دارد و مسئولان اجرایی باید برای رفع مشکل اشتغال جوانان برنامه‌ریزی توام با زمانبندی ارائه دهند.

نماينده مردم شيراز در مجلس با تاكيد بر اينكه ايجاد شهرک صنعتی در اکثر نقاط و در جوار شهرها فقط در مرحله شعار است، گفت: آوردن تسهیلات و امکانات در شهرک‌های صنعتی باید در اولویت کارها باشد .

يكي ديگر از نمايندگان مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي نيز با طرح اين سئوال كه سهم شهر لپويي از اعتبارات شهرستان شيراز چه ميزان است؟ گفت: تمام دستگاه‌هاي اجرايي بايد يك كار توسعه‌اي در لپويي تا پايان امسال تعريف و اجرا كنند.

فرج‌الله رجبي با بيان اينكه تكميل و رفع نيازهاي مسكن مهر شهر لپويي از مطالبات مهم است؛ گفت: باید در طرح جامع شهر و ارائه برنامه دقت نظر شود؛ مجموعه مسكن مهر لپويي نيازمند مدرسه و ساير امكانات خدماتي است و اين موارد بايد با مشخص كردن زمان بهره‌برداري دنبال شود.

وی گفت: شهرداری و شورای شهر لپویی اولویت‌های خود را در طرح جامع مشخص کنند چرا که بدون برنامه، هيچ اقدامي اجرایی نخواهد شد.

رجبي با اشاره به اينكه مشكلات شهرك صنعتي لپويي پيگيري نشده است، لزوم دنبال و رفع اين مشكلات را متذكر شد و گفت: بايد به تمام مطالبات مردم اين منطقه، پاسخي منطقي داده شود.

مديرعامل شركت آبفاي استان فارس نيز با بيان اينكه براي تامين آب هر خانوار در اين منطقه قريب به 6 ميليون تومان هزينه شده است، گفت: منبع تامين آب شرب شهرهاي زرقان، لپويي و مجموعه مسكن مهر پايدار نيست.

قلندري با اشاره به اينكه طرح مطالعاتي براي تامين آب اين منطقه اجرا شده و انجام اين طرح نيازمند اعتبار است،‌گفت: مبلغ 110 ميليارد ريال براي توسعه طرح‌هاي آبرساني به شهرهاي اين منطقه نياز است كه مي‌توان با دعوت از سرمايه‌گذاران، روند اجراي آن را تسهيل كرد.

رئيس اداره راه و شهرسازي شيراز نيز گفت: با همكاري اداره نوسازي مدارس، 5 مدرسه در شهر لپويي مراحل ساخت را طي مي‌كند.

عبداللهي اضافه كرد: مراحل ساخت تعداد 3 باب مدرسه در اين منطقه پيشرفت فيزيكي 70 درصد دارد.

اين مقام مسئول اعتقاد دارد كه شهرداری لپویی در پروژه مسکن مهر هزينه‌اي نكرده و سهم راه و شهرسازي در تامين زيرساخت‌ها 50 ميليارد ريال بوده كه شامل اجراي طرح‌هاي توسعه راه، احداث پیاده روها، معابر و مسجد، درمانگاه و مجتمع تجاری بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: