• سه شنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-2414-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

فارس 450 هزار سالمند دارد

قائم مقام معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: طبق آمارهای جدید استان فارس بالغ بر 450 هزار سالمند دارد که 420 هزار نفر از آنان در نرم‌افزار دانشگاه ثبت شده است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس دکتر عبدالرسول همتی سه‌شنبه 11 مهر در جمع خبرنگاران با اشاره به قرار داشتن در هفته سالمند، گفت: براساس آمارها جمعیت سالمند در سال 75 در ایران بالغ بر 6.6 درصد بوده است.

همتی با اشاره به افزایش شمار سالمندان طی 20 سال گذشته، گفت: هم‌اینک و براساس سرشماری سال 95 بالغ بر 10 درصد جمعیت ایران سالمند است.

او با تصریح اینکه ارتقاء سلامت سالمندان تک محوری نیست،‌ گفت: میانگین سالمندان استان فارس در مقایسه با کشور بالاتر است به‌طوریکه حدود 10.1 درصد از کل جمعیت فارس سالمند هستند.

همتی با اشاره به اینکه افزایش جمعیت سالمند به معنای ارتقاء شاخص‌های بهداشتی در کشور دانست و گفت: اجرایی شدن طرح پزشک خانواده زمینه‌ی ارائه خدمات مطلوب‌تر و گسترده‌تری به سالمندان را فراهم کرده است.

قائم مقام معاون بهداشتی علوم پزشکی شیراز با یادآوری اینکه براساس تعاریف افراد بالای 60 سال جزو جمعیت سالمند محسوب می‌شوند، از ارائه خدمات شش‌گانه به سالمندان در قالب طرح پزشک خانواده در شیراز و فارس خبر داد.

همتی خاطرنشان کرد که پراکندگی جمعیت سالمندی در فارس زیاد است و برای ارائه خدماتی مطلوب به سالمندان باید دستگاه‌های مختلف همکاری و همراهی داشته باشند.

وی گفت: تاکنون به طور متوسط 25 درصد از سالمندان معلول که دچار مشکل حرکتی هستند در منزل مورد مراقبت قرار گرفته‌اند و 74 درصد از کل سالمندان فارس حداقل یک بار معاینات اولیه را دریافت کرده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: