• سه شنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 967-1876-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئيس دانشگاه علوم پزشكي شيراز:

فعلا ماندگار هستم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه استعفای خود را با وزیر بهداشت مطرح کرده است، گفت: فعلا و تا زمان مشخص شدن گزینه‌ای شایسته، در مسئولیت کنونی ماندگار هستم.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس دکتر محمدهادی ایمانیه سه‌شنبه 11 مهر در جمع خبرنگاران با تصریح اینکه نباید اجازه داد که نا مادری‌ها با سوء استفاده از اختلاف سلیقه‌ها به‌دنبال مشکلات و دامن زدن به مشکلات باشند،‌ گفت: نامادری‌ها همان دشمنانی هستند که به دنبال موفقیت نظام و جامعه اسلامی نبوده و نیستند.

ایمانیه با بیان اینکه شخصا خواهان پایان زمان مسئولیتش به‌عنوان رئيس دانشگاه و ادامه فعاليت در كسوت معلمي است، گفت: قبل از سفر حج در ديداري با وزير بهداشت خواستار پذيرش استعفا و پايان مسئوليتم بودم.

وي گفت: بعد از بازگشت از سفر معنوي حج و ماندن دكتر هاشمي به‌عنوان وزير بهداشت در دولت دوازدهم و با توجه به مباحثي كه در خصوص وضعيت دانشگاه علوم پزشكي شيراز مطرح بود، خواسته خود مبني بر استعفا را بار ديگر مطرح كردم و ايشان پذيرفت مشروط بر اينكه فردي را براي پذيرش مسئوليت رياست دانشگاه پيشنهاد دهم.

ايمانيه با اشاره به اينكه 4 گزينه را به وزير بهداشت معرفي كرده است، گفت: بعد از ديدار با استاندار فارس، تغيير رئيس دانشگاه علوم پزشكي را در شرايط كنوني به صلاح ندانستند و اين درحالي بود كه در همين اثنا بسياري از افراد از جناح‌ها و گروه‌هاي مختلف سياسي،‌اجتماعي، علما و صاحب‌نظران و بزرگان نيز بر تداوم حضورم در مسئوليت كنوني اصرار داشته و دارند.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي شيراز با تصريح اينكه فعلا و تا زمان مشخص شدن يكي از 4 گزينه پيشنهادي وي به وزير بهدشت براي تصدي اين پست، در سمت كنوني حضور خواهد داشت، گفت: قطعا همه كسانيكه دلسوز اين مردم، شهر شيراز و استان فارس هستند، براين نكته تاكيد دارند كه دانشگاه به فردي سپرده شود كه زمينه‌ساز ادامه روند رو به رشد آن باشد.

ايمانيه تاكيد كرد: دانشگاه علوم پزشكي شيراز طي سال‌هاي اخير سیر رو به پیشرفتي داشته و این موضوع در تمام شاخص‌ها قابل اثبات است؛ اگرچه ادعا نمي‌كنم كه معجزه‌اي انجام شده اما با توجه به شرايط دشوار اداري و مالي به نظر مي‌رسد اقدامات انجام شده در دانشگاه علوم پزشكي شيراز  قابل قبول بوده است.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي شيراز وضعيت كنوني دانشگاه علوم پزشكي شيراز را حاصل زحمات بيش از 30 هزار نفر پرسنل اين تشكيلات دانست و گفت: اعتقاد دارم كه مسئوليت پاياني دارد اما مانند تمام شهروندان اين شهر و دلسوزان جامعه معتقدم بايد فردي به‌عنوان مسئول در دانشگاه علوم پزشكي قرار گيرد كه روند رشد را سرعت بخشد.

ايمانيه همچنين با بیان اینکه اجرای طرح پزشک خانواده در فارس برکاتی به همراه داشته است، گفت: بركات اين طرح طی 5 تا 10 سال آینده و با مشخص شدن فاصله سطح سلامت شهروندان استان فارس و سایر نقاط کشور مشخص می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: