• چهارشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 967-284-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مديركل امور شهري استانداري فارس عنوان كرد:

كاهش 70 درصدي صدور پروانه ساختماني در استان فارس

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری فارس گفت: صدور پروانه ساختماني به‌عنوان اصلي‌ترين درآمد شهرداري‌ها، سال 95 با كاهش 70 درصدي در فارس مواجه بود .

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس از لامرد علي‌رضا بيات‌پور در جلسه شوراي اداري لامرد، با بيان اينكه بودجه پيش‌بيني شده شهرداري‌هاي 102 شهر استان فارس در سال 95 بالغ بر 3 هزار و 700 میلیارد تومان بود، گفت: اين عدد 2.5 برابر اعتبارات دولتي استان است .

وي با تاكيد براينكه هم‌وزن اعتبارات شهرداري‌ها كار در شهرها ديده نمي‌شود، لزوم استفاده از مشاور در تصويب و اجراي طرح‌ها را يادآور شد و گفت: مشاوره هزينه نيست، سرمايه‌گذاري است .

بيات‌پور گفت: 60 درصد از درآمد شهرداری‌ها از محل صدور پروانه ساختمانی است؛ حجم صدور این پروانه در سال 95 به نسبت سال 93 با 70 درصد کاهش در استان فارس همراه بود که تنها درامد شهرداری ها بلکه 297شغل را تحت شعاع خود قرار داد .

اين مقام مسئول با اعلام رضایت از عملکرد شهرداری لامرد عنوان کرد: در شرایط خاص اقتصادی امروز شاهد افزایش درآمد در شهرداری لامرد هستیم که نشان از تلاش ها و مدیریت درآمدها در این شهرداری است .

فرماندار شهرستان لامرد نيز اجرای سیاست‌های دولت را وظیفه همه دستگاه‌ها دانست و افزود: دولت باگسترش فعالیت‌های خود در همه حوزه‌ها و براي تقويت روحيه اميد به عرصه آمده است .

عبدالله حسيني گفت: مردم با ورود به یک شهر در مورد آن شهر قضاوت می‌کنند و این تکلف سنگین شورا و شهرداری است که درخصوص مسائل رفاهی، تفریحی، بهداشتی و زیبایی شهر اقدام كنند .

به گزاش ايسنا در بخشي از اين مراسم، ضمن قدرداني از حسين شباني‌نژاد، مهدي كشتكار به‌‌عنوان شهردار جديد لامرد معرفي شد .

حسين شباني‌نژاد شهردار سابق لامرد نيز با ارائه گزارشي گفت: بودجه شهرداری لامرد در سال 93 سه میلیارد و 700 میلیون تومان بود که این رقم سال 95 با افزایش 468 درصدی به 21 میلیارد تومان رسید .

مهدي كشتكار شهردار جديد لامرد نيز لزوم برداشته شدن اتكاء بودجه شهرداري از محل صدور پروانه‌هاي ساختماني و پيش‌بيني درآمدهاي پايدار را يادآور شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: